Mourinho: Wiem, kogo chcę kupić latem

628-390-mourinho-manutd-9

Manchester United mimo sprzedaży Memphisa Depaya i Morgana Schneiderlina nie dokonał w styczniu żadnych transferów, lecz Jose Mourinho wyjawił, że ma jasno sprecyzowane cele na letnie okienko.

Menadżer Czerwonych Diabłów powiedział, że wie kogo chcę sprowadzić w letnim okienku transferowym. Zdaniem mediów priorytetem miałby być Antoine Griezmann, który miałby otrzymać legendarny numer 7.

Zapytany podczas konferencji prasowej przed meczem z Hull City o plany transferowe, Mourinho odpowiedział:

– Wiem, czego chcę. Zawsze myślę, że co tydzień lepiej znam swoich piłkarzy, lepiej znam swoją drużynę i lepiej znam rywalizację. To rywalizacja i wiem to bardzo dobrze, ale jest to trwały proces, wiem czego chcę. 

Poproszony o więcej szczegółów na temat letniego okna transferowego, odpowiedział:

– Rynek transferowy został dziś zamknięty, więc nie jest wskazane bym mówił o przyszłym oknie transferowym, gdy mamy przed sobą tyle meczów do rozegrania, tyle do wygrania i tylu dobrych piłkarzy do pracy z nimi. My skupiamy się bardziej na letnim oknie transferowym [niż na zimowym]. Lubię moich piłkarzy, to tyle.

– Jeśli jednak pytacie mnie czy wiem kogo chcę w letnim oknie transferowym, tak wiem. Czy to realne cele? Zawsze staram się być realistą. Pamiętam jak kilka lat temu poprosiłem o drugiego bramkarza, mój dyrektor techniczny dał mi listę potencjalnych drugich bramkarzy i na jej czele był Gianluigi Buffon. Ja jestem zawsze realistą, zawsze dążę do pozyskania zawodników, których transfer jest realny. Będziemy mieć jednak czas latem by o tym porozmawiać – powiedział Mourinho.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja