Schmeichel: Mourinho zaszczepia w drużynie ofensywne DNA

628-390-mourinho-16

Legenda Manchesteru United, Peter Schmeichel jest pod wrażeniem progresu jaki drużyna poczyniła pod wodzą Jose Mourinho. Duńczyk docenia też wpajany przez Portugalczyka ofensywny styl gry, który od zawsze był głęboko zakorzeniony w piłkarzach grających dla Czerwonych Diabłów.

– Myślę, że to fantastyczne, spodziewałem się kolejnego wyboistego roku. Jose przejął grupę piłkarzy i musiał zbilansować każdego z nich.

– Zrobił on to szybciej niż się spodziewałem. Do tego wszystkie 4 jego nabytki [Eric Bailly, Zlatan Ibrahimovic, Henrikh Mkhitaryan i Paul Pogba] są naprawdę dobre  – powiedział Schmeichel.

Schmeichel, który rozegrał w barwach Manchesteru United 402 mecze i wygrał 10 trofeów, powiedział, że Mourinho wszczepia piłkarzom ofensywny styl gry, co jest bardzo bliskie klubowej tradycji.

– Wracamy do sposobu gry Manchesteru United, czego nie oczekiwałem tak szybko, jestem optymistycznie nastawiony do przyszłości.

– Myślę, że Jose zawsze próbował utrzymać prowadzenie, ale to nie jest w naszym DNA, my zawsze dążymy do drugiego, trzeciego i czwartego gola. On jednak wysłał piłkarzy by powalczyli o kolejne gole. Wspaniale to widzieć i mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

– Będę bardzo zawiedziony jeśli nie skończymy sezonu w TOP4. Widać duży progres, drużyna się kształtuje i klub wraca na swój rytm – dodał Duńczyk.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja