Image default
Wypowiedzi

Ferdinand: Man Utd powinien kupić Griezmanna i Bale’a

628-390-griezmann-bale

Manchester United powinien kupić w letnim oknie transferowym zarówno Antoine’a Griezmanna, jak i Garetha Bale’a – powiedział Rio Ferdinand w wywiadzie dla Squawka.

Klub z Old Trafford pobił w ubiegłe lato rekord transferowy sprowadzając Paula Pogbę za 89 milionów funtów i zdaniem Ferdinanda, United powinno wydać w najbliższym okienko podobne kwoty na gwiazdy Atletico i Realu.

O ile Manchester jest silnie łączony z transferem Griezmanna, którego sprowadzenie wydaje się być realne, o tyle pozyskanie Garetha Bale’a może być misją niewykonalną, biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio przedłużył on swój kontrakt z Królewskimi do 2022 roku.

Zapytany o to, którego z tych piłkarzy Ferdinand widziałby w Czerwonych Diabłach, odpowiedział, że obu, ponieważ nie można ich porównać, bo to zawodnicy innego typu. Zdaniem byłego obrońcy klubu z Old Trafford, jeśli będą oni dostępni, to klub powinien zrobić wszystko by pozyskać ich obu.

– Manchester United ma pieniądze. Sprowadziłbym obu. To wspaniali zawodnicy, ale nie można ich porównywać. To piłkarze innego typu..

– Gareth Bale może grać wszędzie w przedniej formacji. Może być efektywny wszędzie, na prawej czy lewej stronie, a także na środku.

– Griezmann oczywiście mógłby grać jako numer 9, może jest jednak na to zbyt wcześnie, bo Ibrahimović strzela bramki. Jeśli będą oni dostępni, Manchester United musi po nich sięgnąć – powiedział Rio.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka