United przegrywa w Hull, ale zagra w finale EFL Cup!

628-390-11-united-hull2

Seria meczów bez porażki Manchesteru United trwająca od listopada została zakończona przez Hull City  w rewanżowym spotkaniu półfinału EFL Cup. Mimo tej porażki Manchester United awansował do finału tych rozgrywek.

W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na klatkę piersiową przyjął Maguire, a następnie oddał strzał, ale bardzo niecelny.

W 12 minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał Clucas, ale De Gea zdołał obronić ten strzał.

W 17 minucie dobry strzał Rojo z dystansu, lecz piłka po rykoszecie nieznacznie minęła słupek bramki Marshalla.

W 27 minucie bardzo dobra okazja dla Hull, Meyler po błędzie Smallinga doszedł do sytuacji sam na sam, ale stoper United zdołał naprawić swój błąd blokując uderzenie Meylera, a odbitą piłkę do bramki De Gei próbował skierować jeszcze Diomande, jednak Hiszpan obronił jego strzał.

W 35 minucie z rzutu karnego bramkę dla Hull City zdobywa Huddlestone. 1:0 dla Tygrysów.

W 37 minucie Ibrahimović próbował technicznego uderzenia z linii pola karnego, lecz Marshall obronił jego strzał.

W 52 minucie kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Hull City. Smalling był na czystej pozycji do oddania strzału, ale piłkarz „Tygrysów” rękami powalił go na ziemię. Gwizdek sędziego jednak milczał.

W 61 minucie Rashford upadając zdołał podać na 16 metr do Andera Herrery, ten oddał strzał jednak został zablokowany.

W 66 minucie mamy wyrównanie! Paul Pogba! 1:1! Lewą stroną pola karnego przebił się Rashford, wślizgiem powstrzymał go Huddlestone, ale piłka szczęśliwie odbiła się pod nogi Pogby, który przytomnym strzałem po ziemi w prawy róg pokonał Marshalla!

W 70 minucie Ibrahimović kapitalnie minął dwóch obrońców, jednak jego strzał z okolic 10 metra został zablokowany.

W 71 minucie Marcos Rojo trafia w poprzeczkę! Argentyńczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył głową w kierunku bramki Marshalla ale trafił w obramowanie bramki.

W 78 minucie Niasse po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza głową w poprzeczkę, blisko ponownego prowadzenia „Tygrysów”!

W 84 minucie ładna akcja Hull City daje „Tygrysom” po raz drugi prowadzenie w tym meczu. Niasse strzela bramkę na 2:1. Ładnym przerzutem do Maloneya popisał się Dawson, a Szkot wystawił piłkę po zagraniu z pierwszej piłki Niasse, który nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

Manchester United nie zdołał pokonać Hull City na wyjeździe, ale bramka Paula Pogby wystarczyła do awansu do finału EFL Cup. Na Wembley United zmierzy się z Southampton.

HULL CITY 2:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: Huddlestone 35′ Niasse 84′  Pogba 66′

Hull City: Marshall, Maguire, Meyler, Huddlestone, Clucas, Maloney ( 64′ Evandro), Diomande, Dawson, Niasse ( 70′ Hernandez ), Tymon, Bowen ( 60′ Marković )

Man Utd: De Gea, Darmian, Jones, Smalling, Rojo, Carrick, Herrera, Pogba, Lingard (79′ Rooney), Rashford, Ibrahimović