Image default
Klub

Daily Mail: Manchester United planuje rozbudowę Old Trafford

628-390-oldtrafford

Według informacji Daily Mail już wkrótce może dojść do rozbudowy Old Trafford, po której pojemność stadionu wzrośnie o kolejne 12 tysięcy miejsc.

Plany rozbudowy Old Trafford od dłuższego czasu był brany pod uwagę przez zarząd Manchesteru United, jednak ze względu na linię kolejową, która znajduje się w okolicach stadionu, do tej pory nie było to możliwe. Okazuje się jednak, że postęp technologiczny do jakiego doszło w ostatnim czasie spowodował możliwość rozbudowy z 75 aż do 88 tysięcy miejsc i tym samym Old Trafford stał by się drugim największym obiektem klubowym w Europie pod względem pojemności, ustępując jedynie Camp Nou w Barcelonie.

Głównym celem rozbudowy będzie trybuna imienia sir Bobby’ego Charltona, gdzie zostanie zamontowanych 7,5 tysiąca nowych miejsc. Dodatkowo mogą się również pojawić strefy stojące dla kibiców, jednak by tak się stało klub musi zdobyć zgodę odpowiednich organów.

Dyrektor zarządzający klubu Richard Arnold w rozmowie dla Daily Mail przyznaje, że wszyscy w klubie zdają sobie sprawę z oczekiwań kibiców, którzy pragną by Old Trafford stał się największym klubowym stadionem Europy.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a