Collymore: Tylko Messi i Ronaldo mają bogatszą karierę od Rooneya

628-390-rooney-reading

Gdyby nie brać pod uwagę Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney ma taką karierę piłkarską, jaką nie może się pochwalić nikt przez ostatnie 10 lat – przekazał były piłkarz Liverpoolu, Stan Collymore.

Wayne Rooney zapisał się w weekend do historii, strzelając przeciwko Stoke City swoją 250 bramkę w barwach Manchesteru United, dzięki czemu wyprzedził Sir Bobby’ego Charltona i został najlepszym strzelcem w historii klubu z Old Trafford.

Od czasu swojego transferu z Evertonu w 2004 roku, Rooney wygrał z Czerwonymi Diabłami 5 tytułów mistrza Anglii, a także triumfował w Lidze Mistrzów w sezonie 2007/08. Zdaniem Collymore’a, osiągnięcia Wayne’a pozwalają mu być porównywanym z największymi gwiazdami sportu.

Jeśli nie będziemy brali pod uwagę wielkiej dwójki, Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, on miał taką karierę, jak nikt inny w ciągu ostatniej dekady. Jeśli nie jest się wyjątkowym, nie bije się rekordów strzeleckich Sir Bobby’ego Charltona w reprezentacji Anglii i Manchesterze United. Wielkie gratulacje dla Wayne’a Rooneya za oba osiągnięcia, za fantastyczną karierę i wygranie tych wszystkich trofeów – napisał Collymore w swojej kolumnie dla The Mirror.

Źródło:

Independent

Dyskusja