Mourinho: Jeśli Rooney chce, może odejść

628-390-rooney-19

Jose Mourinho przekazał, że nie będzie stał na drodze Wayne’a Rooneya, jeśli ten będzie chciał latem skusić się na lukratywną ofertę któregoś z chińskich klubów.

Portugalczyk chętnie oczywiście widziałby kapitana Czerwonych Diabłów w swojej drużynie na kolejny sezon, jednak jeśli ten zdecyduje się odejść, nie będzie mu stawał na przeszkodzie.

Rooney w sobotę zdobył gola w doliczonym czasie gry w meczu ze Stoke City, zapewniając United remis, a zarazem trafiając do siatki po raz 250 w barwach Manchesteru United, stając się przy tym najlepszym strzelcem w historii klubu. Jego kontrakt wygasa w 2019 roku i coraz częściej mówi się, że Chińczycy chcą go do siebie ściągnąć, robiąc z niego przy okazji najlepiej opłacanego piłkarza na Świecie.

On wciąż może nam wiele dać. Doszedł jednak do pewnego etapu swojej kariery, kiedy to od niego zależy jego przyszłość. Czy ktoś krytykowałby Zlatana Ibrahimovicia, jeśli w zeszłe lato przeszedłby do Chin czy USA? 

– To piłkarz z niesamowitą karierą i tak samo jest z Wayne’em. Sposób w jaki chce zakończyć karierę i w jaki spędzić swój końcowy okres na boisku, zależy tylko od niego – powiedział Jose Mourinho.

Portugalczyk ustosunkował się też do słów Jurgena Kloppa, który skrytykował Oscara po transferze z Chelsea do Shanghai Shenhua, po którym będzie on inkasował 400 tysięcy funtów tygodniowo.

– Wiem, że niektórzy z moich kolegów myślą, że są ważniejsi niż są w rzeczywistości i mogą wtrącać się w życie innych ludzi, ja nie jestem takim typem faceta. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje życie, nie krytykuję nikogo. Będąc szczerym, w sprawie Wayne’a, nie mam pojęcia, ponieważ nigdy mi o tym nie wspominał.

– To zależy od niego. Nie lubię krytykować piłkarzy, którzy zdecydowali się przenieść do Chin. To ich życie, to oni o nim decydują i o tym jak przebiegnie ich kariera. Pieniądze są tam ogromne, doświadczenie też może być interesujące – zakończył Jose.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja