Image default
Wypowiedzi

Ibrahimovic: Rooney zasługuje na większe uznanie

628-390-rooney-zlatan-2

Szwedzki napastnik Manchesteru United, Zlatan Ibrahimovic przyznaje, że nie może zrozumieć dlaczego jego klubowy kolega z drużyny Wayne Rooney mimo pobicia klubowego rekordu Sir Bobby’ego Charltona, wciąż jest niedoceniany przez tak wiele osób.

31-letni kapitan reprezentacji Anglii w zremisowanym spotkaniu przeciwko Stoke zdobył swoją 250 bramkę w barwach Manchesteru United, stając się najlepszym strzelcem w historii klubu z Old Trafford. Jednak mimo tak wspaniałego osiągnięcia, wciąż nie jest uważany przez wiele osób za napastnika światowego formatu.

Zlatan Ibrahimovic przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem osiągnięcia Wayne Rooneya oraz jego wkładu w pracę zarówno na boisku jak i poza nim.

Rooney jest piłkarzem kompletnym. Swoją pracą daje przykład zarówno na boisku jak i poza nim. Wszyscy wiem jaki jest Wayne. A mimo to wciąż nie potraficie go docenić. Nie znam drugiego takiego napastnika jak on. 

– Dajcie mi przykład drugiego takiego napastnika jak Rooney. Podajcie chociaż nazwisko. A mimo to wciąż nie jesteście zadowoleni.

– Ten rekord jest czymś niesamowitym. Wielu wspaniałych piłkarzy grało w tym klubie. A mimo to właśnie jego nazwisko jest na szczycie wśród najlepszych strzelców. Jestem dumny, że mogłem być wówczas na boisku, gdy dokonał tego wyczynu. Jestem pewien, że jeszcze nie raz będzie strzelał bramki dla zespołu – powiedział Zlatan.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka