Rekordzista Rooney ratuje punkt ze Stoke!

628-390-11-rooney-stoke

Manchester United po golu Wayne Rooneya z rzutu wolnego w 94 minucie zremisował rzutem na taśmę ze Stoke City. Gospodarze bramkę zdobyli w pierwszej połowie po samobójczym trafieniu Juana Maty.

W 20 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą niefortunnego przecięcia  piłki przez Juana Matę, który trącił ją po dośrodkowaniu Pietersa i skierował ją obok interweniującego Davida De Gei.

Czerwone Diabły po tej sytuacji przejęły inicjatywę i stworzyły trzy znakomite okazje bramkowe, jednak żadnej z niej nie wykorzystali. Najpierw fatalnie po podaniu Ibrahimovicia spudłował Mata, który nie trafił do pustej bramki z 5 metrów.

Kolejną szansę zaprzepaścił Zlatan, który w ostatniej chwili chciał oddać piłkę do Maty, ale jego zagranie przeciął jeden z obrońców Stoke. Następna okazja była po odegraniu z prawego skrzydła Valencii do niekrytego Mkhitaryana, lecz Ormianin także fatalnie spudłował. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0 dla Stoke.

W drugiej części gry United próbowało doprowadzić do wyrównania ale sytuacji bramowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 75 minucie Czerwone Diabły miały dobrą okazję na wyrównanie, jednak po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Rooneya, niecelnie uderzał Rashford. Dwie minuty później z dystansu strzelał Pogba, ale jego uderzenie było także dalekie od ideału.

W 87 minucie bardzo bliski wyrównania był Lingard, lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że United już nie zdoła doprowadzić do remisu, w 94 minucie Wayne Rooney kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, ratując punkt dla swojej drużyny. Był to 250 gol Rooneya w barwach Manchesteru United, dzięki któremu jest on samodzielnym rekordzistą w historii klubu z Old Trafford.

STOKE CITY – MANCHESTER UNITED 1-1
Bramki: Mata 20′ (sam) – Rooney 90+4

Stoke City: Grant; Johnson, Shawcross, M. Indi, Pieters; Adam (Affelay 63′), Whelan; Shaqiri (Ngoy 73′), Allen, Arnautovic (Imbula 88′); Crouch.

Man Utd: De Gea, Valencia, Jones, Smalling, Blind, Fellaini (Rashford 56′), Ander Herrera, Mata (Rooney 67′), Pogba, Mkhitaryan (Lingard 73′), Ibrahimovic.