Mourinho o odejściu Memphisa

628-390-mourinho-13

Jose Mourinho zaczął dzisiejszą konferencję prasową przed meczem ze Stoke City od odpowiedzi na pytania związane z odejściem Memphisa Depaya do Olympique Lyon.

On był fantastycznym profesjonalistą [podczas dotychczasowej pracy z Mourinho]. Jeśli ktoś myśli, że nie pracował i nie był profesjonalistą, jest w absolutnym błędzie. Ludzie odbierają go przez pryzmat zdjęć w niesamowitych samochodach, które ktoś sobie z nim zrobił, albo przez jego nieco specyficzny ubiór, ale ten wizerunek jest zupełnie błędny. To chłopak, który szanuje każdego i ciężko pracuje by dostać swoją szansę i chłopak, który był sfrustrowany, ponieważ tych szans nie dostał – powiedział Mourinho.

– Gdy Pan van Gaal kupił go, dobrze zrobił. Znał go bardzo dobrze z reprezentacji, na Mistrzostwach Świata był bardzo młody i miał przebłyski wielkiej jakości. Również w Holandii grał bardzo dobrze. Wiemy, że liga holenderska to nie to samo, ale pokazywał się z bardzo dobrej strony. Nie odniósł sukcesu przez te 18 miesięcy ale wciąż jest bardzo młody. To bardzo ważne dla klubu by utrzymać kontrolę nad jego talentem i życzymy mu jak najlepszej gry w Lyonie. Czemu nie miałby tu wrócić, skoro wszyscy go lubią – dodał Jose.

Końcówka wypowiedzi Jose Mourinho sugeruje, że prawdą może być informacja o opcji pierwokupu Depaya przez Manchester United, która miała zostać zawarta w umowie pomiędzy oboma klubami, a o której informowały wcześniej niektóre media.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja