Image default
Wypowiedzi

De Gea: Jesteśmy Manchester United, musimy walczyć o wszystko!

628-390-degea-8

David De Gea podkreślił w wywiadzie dla Sky Sports, że dla Manchesteru United żadne z rozgrywek nie są ważniejsze od innych i klub będzie walczył do końca na 4 frontach.

Czerwone Diabły są na 6 pozycji w Premier League, skąd mają dużą szansę na skuteczny atak na TOP4, dodatkowo zespół Jose Mourinho jest w 4 rundzie FA Cup, o krok od finału EFL Cup i w fazie pucharowej Ligi Europy.

De Gea od czasu transferu na Old Trafford w 2011 roku wygrał z United mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii i trzy Tarcze Wspólnoty, jednak jego ambicje sięgają znacznie wyżej.

Gramy w 4 rozgrywkach i musimy walczyć o wszystko. Jesteśmy Manchester United. Jesteśmy blisko finału EFL Cup na Wembley i przygotowując się do tego musimy zacząć dalszą walkę już od sobotniego meczu ze Stoke.

– Chcemy wciąż wygrywać. Mamy dobrą serię i musimy pozostać na tym samym poziomie, próbując wygrać jak najwięcej meczów i wtedy zobaczymy na jakim miejscu skończymy ligę.

– Po meczu z Liverpoolem byliśmy zawiedzeni, ponieważ chcieliśmy wygrać. Graliśmy u siebie przed naszymi kibicami i myślę, że zasłużyliśmy na wygraną. Stworzyliśmy sobie dużo okazji, więcej od nich, więc byliśmy rozczarowani.

– Stoke to trudny rywal i trudne miejsce do gry. Jest wietrznie, to będzie wojna, która jest zawsze trudna. Musimy jednak pojechać tam pewni siebie, spróbować zagrać nasz futbol i wygrać – powiedział De Gea.

Bramkarz United poruszył też temat najdroższego piłkarza Świata, Paula Pogby oraz swojej adaptacji w klubie.

– To dla nas bardzo ważny zawodnik. Wspaniały pomocnik, dobry w szatni. To niesamowity piłkarz. Na początku gdy nie zna się kraju, piłkarzy czy futbolu w danym kraju, jest ciężko. Ale trzeba walczyć, więcej trenować i wierzyć w siebie.

– Dla mnie początek był trudny. Nowy futbol, nowi piłkarze i język, wszystko było trudne. Ale wierzyłem w siebie i walczyłem dalej. W tym kraju, tak samo jak w innych, możesz popełnić błąd, jesteśmy tylko ludźmi. To normalne, że bramkarz czy inni piłkarze popełniają błędy – zakończył Hiszpan.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka