Image default
Wypowiedzi

Andersson: Ibrahimović może grać do czterdziestki!

628-390-zlatan-manutd-2

Michael Andersson, były trener Zlatana Ibrahimovicia w wywiadzie udzielonym The Sun przekonuje, że „Ibra” może grać nawet do czterdziestki!

Michael Andersson był pierwszym trenerem Zlatana, gdy ten 17 lat temu debiutował w pierwszej drużynie Malmo FK. Potem Ibrahimović grał w Holandii, Włoszech, Hiszpanii i we Francji, a w swoim pierwszym sezonie w Anglii strzelił już 19 bramek. Andersson zachwalał swojego byłego podopiecznego:

– Zlatan idealnie wpasował się do United. On zawsze adaptuje się do ligi, w której aktualnie gra. Jeśli tak dalej pójdzie to będzie grał do czterdziestki! Miał to szczęście, że nie doznał żadnej poważnej kontuzji w trakcie swojej kariery więc teraz mimo swojego wieku jest w świetnej dyspozycji.

Jeśli stałoby się tak jak mówi Andersson to Ibrahimović byłby 3 po Ryanie Giggsie i Edwinie van der Sarze piłkarzem, który grał w barwach United mając na karku 40 wiosen.

– Zlatan zawsze chce być w centrum uwagi, chce być centralną osobą w klubie. Taki już po prostu jest. Uwielbia presję. Jeśli spojrzy się na historię jego występów to klubom, w których był centralną postacią dawał najwięcej.

– Wciąż ma szansę na kolejny w swojej karierze tytuł mistrzowski. To wcale nie jest takie niemożliwe. Jednak będzie o to bardzo ciężko. Takie wyzwania Zlatan uwielbia najbardziej. United pod wodzą Jose Mourinho gra coraz lepiej, a w porównaniu z poprzednim sezonem jest kompletnie inną drużyną. „Ibra” jest jednym z powodów tej zmiany na lepsze w stylu gry United. Wygrywając tytuł z Manchesterem potwierdziłby swoją reputację. Triumfował w całej Europie, jest też najlepszym piłkarzem w historii Szwecji.

Zapytany o Zlatana jakiego on zna z Malmo, Andersson odpowiada:

– Już w młodym wieku pokazywał nieprawdopodobną odporność psychiczną. Był młody, silny i ambitny. Jasne czasami tracił panowanie nad sobą, ale komu się to nie zdarza?

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka