Zapis z konferencji prasowej Jose Mourinho przed meczem z Liverpoolem

628-390-mourinho-14

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zapisem konferencji prasowej Jose Mourinho przed niedzielnym meczem Manchester United – Liverpool.

Przed konferencją prasową dziennikarze MUTV zapytali Mou o dostępność Marcosa Rojo i Zlatana Ibrahimovicia.

Wydaje mi się, że będą dostępni. Nie mogę być przekonany, co do ich gotowości 48 godzin przed spotkaniem, ale nie powinno być żadnych problemów.

Mourinho przyznał, że powoli zaczynają mu się udzielać emocje związane z rywalizacją Manchesteru United i Liverpoolu.

Chodzi o trzy punkty, ale dochodzą również emocje. Kibice i osoby związane z klubem dłużej znacznie lepiej rozumieją atmosferę tej rywalizacji. Jestem tutaj dopiero kilka miesięcy, ale krok po kroku poznaję istotność pojedynków Manchesteru United i Liverpoolu. To ważna rywalizacja, ale ostatecznie i tak liczą się 3 punkty.

Jose przyznał, że jego drużyna znacznie zmieniła się od czasu październikowego meczu.

Osiągamy lepsze rezultaty, a to wiele zmienia. Wtedy nie znałem jeszcze swoich podopiecznych i szukaliśmy swojego stylu. Teraz znamy się lepiej i wiemy, czego od siebie oczekiwać.

Ostatni mecz Manchester United – Liverpool zakończył się wynikiem 0-0. Menadżer został zapytany czy tym razem ten wynik będzie dla niego zadowalający.

To zależy. Jeśli Liverpool będzie dominował, odda więcej strzałów i będzie bliżej zwycięstwa, to przyjmę jeden punkt z zadowoleniem. Jeśli to my będziemy lepsi, to punkt mnie nie zadowoli.

Mourinho wystosował wiadomość do fanów Manchesteru United.

Fani dają mi wszystko, czego od nich oczekują. Było tak od pierwszego dnia. Chcę, żeby byli z drużyną. Obecnie muszą dać z siebie jeszcze więcej skoro mecze z Liverpoolem znaczą tak wiele. Gramy na Old Trafford, więc nasi kibice będą mieli znaczną przewagę nad kibicami Liverpoolu. To może nam pomóc w wykrzesaniu z siebie jeszcze większej energii.

Schneiderlin odszedł z Manchesteru United. Kolejnym zawodnikiem, który zapewne opuści Old Trafford jest Memphis Depay.

Otrzymaliśmy ofertę, ale opiewała na kwotę, która była daleka od wartości Memphisa. Na ten moment jest naszym piłkarzem i jeśli zostanie z nami do końca stycznia, to nadal będzie brany pod uwagę przy wyznaczaniu składu.

Mourinho był znany z emocjonalnych reakcji, ale ostatnio wydaje się spokojniejszy. Dziennikarze zapytali również o to.

Tak, nadal mogę biegać, to dla mnie żaden problem. Nie jestem zdenerwowany przed ważnymi meczami, bo chcę początku spotkania. Takie samo podejście mają piłkarze – wszyscy chcą grać. Stawiam, że Jurgen Klopp i piłkarze Liverpoolu mają takie samo podejście. Czekam na spotkanie i mam nadzieję, że wszystko poza stadionem pójdzie dobrze.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja