Image default
Wypowiedzi

Mata: Nigdy nie czułem się lepiej w United

628-390-mata-19

Juan Mata przyznaje, że ostatnia dobra passa to najlepszy okres, jaki dany było mu spędzić na Old Trafford. Hiszpan twierdzi, że dziewięć zwycięstw z rzędu motywuje kolegów z drużyny do jeszcze lepszej gry.

Seria dobrych wyników trwa od początku grudnia i sprawiła, że Czerwone Diabły są nadal w grze w czterech rozgrywkach, a czołowa czwórka Premier League znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Menadżer mówił nam, że musimy być regularni, jeśli chcemy zdobywać trofea. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy jego słowa stały się proroctwem. Musimy grać tak dalej.

To najlepsze rezultaty, jakie odnosiłem z Manchesterem United. Mentalność i pewność siebie zespołu nigdy nie była tak wysoka.

Dziewięć zwycięstw z rzędu to wspaniała seria. Gramy lepiej. Nie zawsze gramy na niesamowitym poziomie, ale mimo wszystko z boiska schodzimy zwycięzcy. Gdy zwyciężasz w takich okolicznościach, twoja pewność siebie znacznie wzrasta. Gigantyczne kluby muszą mieć taką mentalność.

W niedzielne popołudnie Manchester United podejmie Liverpool na Old Trafford.

Czeka nas bardzo ważne spotkanie z Liverpoolem. Zostawiamy za sobą dziewięć zwycięstw, ponieważ musimy skupić się na teraźniejszości.

Musimy grać dobrze na Old Trafford i zawsze staramy się być jak najlepsi dla naszych kibiców.

Mata trafił na Old Trafford w zimowym okienku transferowym sezonu 2013/14, więc jest to dla niego trzeci rok gry w Manchestrze United.

W zeszłym roku wygraliśmy FA Cup i Community Shield, ale w takim klubie oczekiwania są jeszcze większe. Przyszedłem po erze Sir Alexa Fergusona, czyli okresie największych sukcesów. Powrót do szarej rzeczywistości był trudny, ale powoli wracamy na szczyt.

Ostatnie 2-3 lata nie należały do najlepszych, ale liczę na to, że kolejne będą lepsze. Mam nadzieję, że kolejny okres sukcesów spędza razem ze swoimi kolegami i fanami Manchesteru United. Kibice są niesamowici, więc ich radość z poważnego trofeum będzie fantastyczna.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka