Balague: Man Utd przygląda się sytuacji Messiego

628-390-messi-2

Manchester United, Manchester City i Chelsea Londyn to kluby, które kontaktowały się z Leo Messim w sprawie potencjalnego transferu, jeśli jego rozmowy z FC Barcelona na temat nowego kontraktu spalą na panewce – informuje ekspert Sky Sports, Guillem Balague.

Przyszłość Argentyńczyka w obecnym klubie stanęła pod znakiem zapytania w obliczu wygasającej po zakończeniu przyszłego sezonu umowy. Messi spędził całą dotychczasową karierę w Barcelonie, gdzie bez wątpienia stał się jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu.

Spekulacje podsyciły ostatnie słowa dyrektora wykonawczego klubu z Camp Nou, Oscara Grau który stwierdził, że klub chce przedłużyć umowę z Messim, ale należy przy tym zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. W środowisku piłkarskim odebrano te słowa tak, jakby sugerował on, iż Barcelona może nie być w stanie spełnić oczekiwań finansowych Argentyńczyka, co postawiło w stan gotowości potencjalnych zainteresowanych jego osobą.

Kluby z Premier League od dawna pragną ściągnąć Messiego do Anglii i hiszpański ekspert Sky Sports, Guillem Balague stwierdził, że jego odejście jest obecnie bardziej prawdopodobne, dlatego są one z nim w kontakcie.

Sądzę, że on przedłuży kontrakt, ale jest obecnie wiele kwestii, które mogą sprawić, że zacznie myśleć o swojej przyszłości „Powinienem zostać czy odejść?”. Oczywiście to przyciągnęło uszy wszystkich wielkich sił w futbolu – powiedział Balague dla Sky Sports.

Pep Guardiola powtarza, że Messi powinien zakończyć karierę w Barcelonie, ale wiem, że Manchester City, Manchester United i Chelsea wysyłają do Messiego wiadomości mówiąc „Jesteśmy tu, jeśli kiedykolwiek pomyślisz o opuszczeniu Barcelony” – dodał.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja