Pallister: Złapaliśmy Newcastle, możemy złapać Chelsea!

628-390-pallister

Manchester United ma 10 punktów straty do liderującej Chelsea. W sezonie 1995/96 piłkarze United mieli 12 punktów straty do Newcastle na tym samym etapie sezonu, ale ostatecznie zdobyli mistrzostwo.

Gary Pallister chce zmobilizować podopiecznych Jose Mourinho do walki o mistrzostwo, mimo że różnica punktowa jest znaczna. Były piłkarz United pod wodzą Sir Alexa Fergusona zdobył cztery tytuły mistrzowskie w 9 lat.

Patrzymy na różnicę punktową i odrobienie straty wydaje się bardzo trudnym zadaniem. Jeśli spojrzymy na moją karierę, to przekonamy się, że to nie jest takie trudne.

Newcastle miało nad nami 12 punktów przewagi, ale to my wygraliśmy Premier League.. Nie zapominajmy też o naszych 11 punktach przewagi nad Arsenalem, które nie dały nam tytułu mistrzowskiego.

Nic nie zostało jeszcze przesądzone. To dopiero półmetek sezonu, a Czerwone Diabły są w fenomenalnej formie. Wszystko jest możliwe.

Przekonanie Pallistera o sile drużyny jest uzasadnione – Manchester United wygrał 9 ostatnich spotkań.

Pogba w ostatnich miesiącach jest niesamowity. Na początku nie grał tak jak oczekiwano od gracza wartego 95 milionów euro, ale pokazał, że musiał zaadaptować się do warunków Premier League.

Doskonale podaje, a jego atrybuty fizyczne dają mu przewagę na boisku. Zdecydowanie różni się od Bryana Robsona i Roya Keane’a, którzy byli najlepszymi pomocnikami z którymi grałem. Bryan i Roy ciągle wymagali więcej od siebie i innych. Paul przypomina Vieire – jest wyluzowany.

Jednym z ogromnych plusów panowania Mourinho na Old Trafford jest renesans Michaela Carricka.

Wszyscy szanują Michaela i jego wkład w życie drużyny. Jest tak od lat. Jest bardzo spokojny i wie, gdzie podać, aby zapewnić odpoczynek obronie. Daje Pogbie swobodę, co zawsze źle wpływa na rywali.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja