Ibrahimovic: Jestem Zlatan zdobywca

628-390-zlatan-manutd-3

Zlatan Ibrahimovic w wywiadzie dla manutd.com przyznaje, że z każdym dniem czuje się coraz bardziej częścią Premier League, mimo że od transferu do Manchesteru United minęło dopiero trzy miesiące.

Szwed wraz z przyjściem na Old Trafford stał się jednym z liderów zespołu prowadzonego przez Jose Mourinho. Dzięki swojej niezwykłej skuteczności pod bramką rywali jest najlepszym strzelcem Manchesteru United i już tylko jedną bramką przegrywa rywalizację z liderem klasyfikacji strzelców Premier League, Diego Costą.

W wyniku natłoku spotkań w ostatnim czasie, Jose Mourinho postanowił dać odpocząć swojemu napastnikowi i tym samym nie wystąpił on zarówno w spotkaniu przeciwko Reading w Pucharze Anglii, jak i w pierwszym półfinałowym meczu EFL Cup z Hull.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już w najbliższą niedzielę w arcyważnym spotkaniu przeciwko Liverpoolowi na Old Trafford, Zlatan Ibrahimovic będzie gotów do gry.

– Premier League to jest mój główny cel, więc nie muszę nikogo gonić. Realizując główny cel wraz z nim pojawiają się również inne jako bonusy dla poszczególnych graczy.

– Zawsze staram się jak najlepiej pomóc drużynie. Strzelając gole staram się pomóc drużynie, podobnie gdy stwarzam sytuacje dla innych. Drużyna również stara się bym miał jak najwięcej sytuacji na zdobycie bramki, czym może mi też pomóc w realizacji indywidualnych osiągnięć.

– Mieliśmy już w tym sezonie zarówno wzloty jak i upadki. Były takie mecze, gdy wraz z zespołem cieszyliśmy się z wygranej, by później nieoczekiwanie stracić punkty. W ostatnim czasie jednak nasza forma jest zdecydowanie lepsza. Trener odnalazł odpowiedni styl zespołu, co nie jest łatwe, gdy jesteś tu nowy i chcesz wdrożyć do zespołu swoją filozofię.

– Od samego początku powtarzałem, że z czasem będzie coraz lepiej. Teraz gdy już odnaleźliśmy swój styl, może być tylko lepiej.

– Ostatnie 1,5 miesiąca pokazało, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, by zrealizować nasz cel. Wiem, że z czasem inne zespoły również zaczną popełniać błędy i tym samym tracić punkty. Dlatego musimy pracować jeszcze bardziej, ponieważ druga część sezonu będzie jeszcze trudniejsza i może okazać się decydująca.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja