Ferdinand analizuje mecz United – Liverpool

628-390-ferdinand-5

Rio Ferdinand opublikował na łamach ManUtd.com ekspercką analizą dotycząca nadchodzącego starcia Manchesteru United z Liverpoolem.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę historię, a także wygrane w Premier League i Football League, to Manchester United i Liverpool nie mają sobie równych. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zawsze wzbudza wiele emocji.”

„Uważam, że w Premier League mamy najlepszych menadżerów. Z wyjątkiem Carlo Ancelottiego, Diego Simeone i Zinedine’a Zidane’a to na Wyspach znajdują się największe osobowości światowego futbolu. Jose Mourinho z pewnością zalicza się do tego grona, podobnie jak Jurgen Klopp, który jest powiewem świeżości dla ligi. Jego drużyny zawsze grają w ekscytujący sposób. Doskonale się je ogląda, ponieważ są dynamiczne, agresywne i skupione na ataku. Niezależnie od upodobań klubowych trzeba przyznać, że Liverpool ogląda się z przyjemnością. Zazwyczaj wygrywają 3:2 czy 4:3, co świadczy o słabości obrony.”

„Oczekiwania w Liverpoolu rosną. To nic nowego dla Jose Mourinho i Manchesteru United. Jose ma jedno z najtrudniejszych zadań w Premier League – musi zmienić mentalność zespołu, który przestał wygrywać. Nie było łatwe, ale wydaje się, że Portugalczyk jest na dobrej drodze.”

„Jose musiał znaleźć odpowiednią formację i wykonawców. W końcu znalazł idealną drużynę, a przy okazji trafił na fantastycznego Michaela Carricka. Mówiłem to za czasów van Gaala i Moyesa: Michael Carrick jest kluczowym piłkarzem dla defensywy i ofensywy Manchesteru United. Ludzie szukający w futbolu rozrywki tego nie widzą, ale z punktu widzenia taktyka jest skarbem.”

„Po przechwycie Michael zazwyczaj nie podaje do tyłu lub w bok. Zawsze szuka okazji do podania na połowę rywala. Przez kilka ostatnich lat graliśmy bardzo wolno, co ułatwiało pracę defensywie rywali. Carrick przyśpiesza grę, dzięki czemu piłkarze ofensywni mają więcej okazji do strzałów. Jest niewielu piłkarzy o profilu podobnym do Carricka, więc stał się kluczowym graczem zespołu Mourinho.”

„Innym ważnym elementem były letnie transfery. Pogba, Mkhitaryan i Ibrahimovic są piłkarzami światowej klasy. W końcu wróciliśmy do wzmacniania się najlepszymi piłkarzami. Jose Mourinho zawsze dostaje to, czego chce. Uważam, że powinniśmy oczekiwać finiszu w pierwszej czwórce. Lepszy wynik byłby wspaniały, ale na ten moment główny cel to awans do Champions League.”

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja