Morgan Schneiderlin na testach medycznych w Evertonie

628-390-schneiderlin-testy

Morgan Schneiderlin jest już w ośrodku treningowym Evertonu, a już wkrótce zostanie publicznie potwierdzony jego transfer do drużyny Ronalda Koeamana, który wyłoży za niego 24 mln funtów.

Już we wtorek było pewne, że pomocnik dostał zgodę od włodarzy United na transfer do niebieskiej części Liverpoolu. 27-latkowi zrobiono zdjęcia, na których widać jak czarnym Porsche parkuje pod ośrodkiem treningowym Evertonu.

Schneiderlin został sprowadzony do Manchesteru przez Louisa van Gaala w czerwcu 2015 za 24 mln funtów. Francuz wystąpił w 32 meczach dla United w Premier League. W tym sezonie pod wodzą Jose Mourinho zaliczył tylko 8 występów we wszystkich rozgrywkach i głośno mówił, że chce odejść gdzieś, gdzie będzie grał częściej.

Na wtorkowej konferencji po meczu z Hull City Mourinho powiedział:

– Rozmawiałem z panem Woodwardem (dyrektor wykonawczy zarządu United), transfer jest praktycznie dopięty. Morgan odejdzie do Evertonu.

Schneiderlin odmówił West Bromwich Albion, ponieważ wolał wybrać The Toffees ze względu na trenera Ronalda Koemana, pod którego wodzą grał przez 2 lata podczas pobytu w Southampton.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja