U23: Porażka United w derbach Manchesteru

628-390-u23-derby-city-united

Rezerwy Manchesteru United przegrały u siebie 1-3 z rezerwami Manchesteru City, po tym jak drużyna Czerwonych Diabłów musiała przez większą cześć meczu grać w dziesiątkę po czerwonej kartce Regana Poole’a.

Mimo iż do przerwy udało się utrzymać remis, kilka minut po wznowieniu gry Brahim Diaz wyprowadził City na prowadzenie. Wprawdzie Sean Goss zdobył później bramkę wyrównującą, ale po trafieniach Isaaca Buckleya-Rickettsa i Paolo Fernandesa, to drużyna prowadzona przez Simona Daviesa wygrała 3-1.

Spotkanie ustawiła szybka czerwona kartka dla Regana Poole, który po ataku dwoma wyprostowanymi nogami na Fernandesa, już po 13 minutach musiał opuścić boisko. Wprawdzie nie było wielkiego kontaktu pomiędzy oboma piłkarzami, lecz sędzia za nadmierną agresję wyrzucił zawodnika United z boiska.

Po czerwonej kartce dla Poole’a, trener Nicky Butt zdecydował się zdjąć z boiska Calluma Gribbina i zastąpić go Sadiqiem El Fitourim, przesuwając Gossa do środka obrony, gdzie grał on u boku Axela Tuanzebe i Matthewa Olosunde.

City miało znakomitą okazję w 21 minucie, jednak po doskonałym dryblingu Diaza, jego strzał odbił się od słupka bramki bronionej przez Joela Pereire i opuścił boisko.

Diaz miał później jeszcze jedną sytuację, w której tym razem Pereira był zmuszony do ratowania swojego zespołu i dzięki dobrej interwencji nogami uchronił Czerwone Diabły od straty gola.

Tuż przed przerwą City miało jeszcze jedną znakomitą akcję, po której Sancho stanął oko w oko z Pereirą, lecz ponownie bramkarz United wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

United z powodu gry w osłabieniu, było bardzo ograniczone w ataku, a także popełniało błędy w defensywie. Do przerwy wprawdzie udało się utrzymać wynik bezbramkowy, ale już 6 minut po wznowieniu gry City wyszło na prowadzenie po dobrej akcji Fernandesa i wykończeniu Diaza.

Kilka minut później Czerwone Diabły przeprowadziły pierwszą groźną akcję od momentu otrzymania czerwonej kartki i po dokładnym dograniu Mitchella z lewego skrzydła, Goss pewnym strzałem po ziemi wyrównał wynik meczu.

Radość piłkarzy United trwała jednak tylko 3 minuty. Wprawdzie Pereira zdołał wybić piłkę spod nóg Diaza, jednak przy strzale Buckleya-Rickettsa nie mógł nic zrobić i ponownie City wyszło na prowadzenie.

Piłkarze United grali w tym spotkaniu bardzo niefrasobliwie i przez niepewność w obronie Olosunde, Fernandes odebrał mu piłkę i ustalił wynik meczu na 3-1 dla gości. Piłkarze Nicky’ego Butta muszą się szybko otrząsnąć po wczorajszej porażce, ponieważ w następny poniedziałek czeka ich trudny mecz na Anfield z Liverpoolem.

Manchester United U23 – Manchester City U23 1-3