Martial: Sprawiam, że przeciwnicy tracą pewność siebie

628-390-martial-13

Będący ostatnio w świetnej formie Anthony Martial tłumaczy w jaki sposób swoim stylem gry odbiera pewność siebie boiskowym rywalom.

Grając na lewej stronie boiska Francuz ma za zadanie minąć bocznego obrońcę rywala i następnie zejść do środka na swoją lepszą nogę, lub dośrodkować w pole karne. Widać to było chociażby w dramatycznym meczu z Middlesbrough.

Szybkość Martiala pozwoliła mu w tym meczu na wielokrotne przedryblowanie Caluma Chambersa i wykreowanie multum sytuacji bramkowych. W wywiadzie dla United Review Anthony mówi o psychologicznym aspekcie jego gry:

– Staram się by rywal nabrał wątpliwości i niepewności – wyjaśnia Martial

– Takim zachowaniem przysparzam problemów przeciwnikowi. Sprawiam, że nie wie co zrobię dalej i musi zgadywać jaki będzie mój następny ruch. W meczu z Middlesbrough prawie wszystko mi wychodziło. Wiedziałem, że Chambers nie gra na swojej pozycji, nominalnie jest stoperem. Robiłem co mogłem, żeby sprawić mu problemy i myślę, że wyszło całkiem nieźle.

21-latek ma naprawdę imponujący dorobek strzelecki w krajowych pucharach. Dla United w 11 meczach FA Cup i pucharach ligi zdobył 6 bramek, ostatnią w meczu z Reading, a do tego zaliczył 5 asyst.

– Nie byłem świadomy tych statystyk. Staram się grać tak samo w każdym meczu, czy to w pucharach czy w lidze. Dla mnie nie ma między nimi różnicy. Zawsze daję z siebie 100%. Wciąż jestem młodym zawodnikiem i wciąż mam dużo do wygrania w mojej karierze. Chcę zwyciężać w każdym meczu i obiecuję, że będę dawać z siebie maksa w każdym z nich – kończy Martial.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja