Dwubramkowa zaliczka United po pierwszym półfinale EFL Cup

628-390-united-hull

W pierwszym półfinałowym meczu EFL Cup Manchester United po bramkach Juana Maty i Marouane Fellainiego pokonał Hull City 2:0 i jest bardzo bliski awansu do finału na Wembley.

W 2 minucie było blisko pierwszego gola dla United! Z linii pola karnego uderzał Mata, ale fantastyczną paradą popisał się Jakupovic!

W 7 minucie piłka znowu w polu karnym Hull, strzał oddawał Rashford jednak został zablokowany. Odbitą piłkę próbował do bramki skierować jeszcze Rooney, ale uprzedził go obrońca.

W 9 minucie pierwszy strzał Hull City, oddał go środkowy obrońca Maguire, który odebrał piłkę na swojej połowie, a potem pociągnął akcję aż do pola karnego United, gdzie oddał strzał, który bez problemu wybronił De Gea.

W 17 minucie boisko z temblakiem na ręce opuszcza Hendriksen. Zawodnik Hull doznał najprawdopodobniej kontuzji barku po zderzeniu z Paulem Pogbą.

To powinna być bramka! W 18 minucie Juan Mata świetnie ograł obrońcę „Tygrysów” i wystawił Mkhitaryanowi piłkę na 10 metr, a ten w koncertowy sposób spudłował!

W 23 minucie kolejną okazję miał Mkhitaryan! Po ładnej kombinacyjnej akcji United Ormianin uderzał z 16 metrów, jednak nie trafił w bramkę.

W 26 minucie na uderzenie z woleja zdecydował się Valencia, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką..

W 29 minucie kolejne uderzenie z dystansu, tym razem próbował Rashford, jednak również niecelnie.

W 30 minucie odpowiedź Hull City. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z okolic 40 metra, piłka po zamieszaniu dotarła do Diomande, który uderzył w słupek, ale był na spalonym.

W 33 minucie po raz kolejny piłka po strzale gracza United przelatuje nad poprzeczką. Tym razem próbował Herrera.

W 36 minucie z lewej nogi uderzał Snodgrass, ale jego uderzenie po ziemi bezproblemowo wybronił De Gea.

W 41 minucie z linii pola karnego strzelał Hernandez, ale De Gea ponownie spokojnie interweniuje.

W 43 minucie z 16 metrów próbował Pogba, ale jego strzał był za lekki i Jakupovic złapał piłkę.

W 45 minucie świetny rajd przeprowadził Mkhitaryan, następnie zagrał do Rashforda, ten jednak został powstrzymany przez obrońcę Hull.

Ależ blisko gola! W 51 minucie Rooney w sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka Jakupovicia! Kapitan był o krok od pobicia rekordu Sir Bobbiego Charltona!

W 55 minucie mamy otwarcie wyniku! Juan Mata! 1:0 dla United! Z prawej strony dośrodkował Valencia, pojedynek główkowy wygrał Mkhitaryan i po jego zagraniu głową do bramki z bliskiej odległości trafił Hiszpan!

W 64 minucie blisko gola dla gości. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do przewrotki złożył się Diomande, ale jego strzał niecelny.

Jak to nie wpadło?! W 73 minucie Paul Pogba z około 20 metrów uderzał z rzutu wolnego. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek!

2:0! Marouane Fellaini! Belg w 87 minucie podwyższa prowadzenie! Świetne dośrodkowanie Darmiana kończy uderzeniem głową Fellaini!

W 89 minucie Martial uderzał z 10 metrów na bramkę Jakupovicia, ten jednak obronił to uderzenie.

Manchester United zdominował Hull City na Old Trafford i pewnie pokonał „Tygrysy” 2:0. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale zabrakło skuteczności. Zwycięska passa trwa!

MANCHESTER UNITED 2:0 HULL CITY

Bramki: 55 Juan Mata 87′ Fellaini

Man Utd: De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Darmian – Herrera, Pogba, Rooney (58′ Martial) – Mata (79′ Fellaini), Mkhitaryan (71′ Lingard) – Rashford

Hull City:  Jakupovic – Meyler, Robertson, Maguire, Huddlestone – Clucas, Mason, Henriksen (17′ Hernandez) – Tyoma( 91′ Wier), Snodgrass – Diomande (74′ Maloney)