Zlatan Ibrahimović wygrywa sprawę sądową z Karlssonem

628-390-zlatan-7

Były szwedzki trener lekkoatletyczny Ulf Karlsson przegrał proces sądowy ze Zlatanem Ibrahimoviciem. To konsekwencja jego słów wypowiedzianych publicznie pod adresem napastnika United.

Karlsson w publicznej debacie na temat dopingu w sporcie, która odbyła się w kwietniu 2016 roku, nawiązał do Ibrahimovicia. Jego zdaniem „Ibra” zażywał sterydy podczas swojego pobytu w Juventusie.

– Nie chce mi się wierzyć, że naturalnie zwiększył w ciągu jednego roku masę mięśniową swojego ciała o 10 kg… – powiedział szwedzki trener podczas kwietniowej debaty.

Karlsson przyznał się do oszczerstwa ale sąd w Karlstad oskarżył go o zniewagę publiczną i atak na publiczny wizerunek Zlatana. Szwedzki trener został ukarany grzywną w wysokości 24 000 koron szwedzkich (2,175 funtów). Oficjalny werdykt sędziowski brzmiał:

Nawet jeśli pozwany przekonuje, że atakował publicznie Zlatana Ibrahimovicia, to jego wypowiedzi o domniemanym zażywaniu przez zawodnika sterydów są szkodliwe dla publicznego wizerunku piłkarza i godzą one w jego dobre imię.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja