Jose: Jeśli Memphis zostanie, będę bardziej niż szczęśliwy

628-390-memphis-8

Menadżer Manchesteru United poinformował, że sytuacja Memphisa Depaya jest trudna, lecz dał on też do zrozumienia, że wciąż liczy na pozostanie Holendra na Old Trafford.

Jose Mourinho powiedział, że jeśli Depay nie odejdzie w styczniu, to wciąż może mieć przyszłość w United. Mimo zainteresowania ze strony Evertonu, Czerwone Diabły ponoć nie otrzymały żadnej formalnej oferty za 22-latka, a sam Portugalczyk dał jasny sygnał, że nie miałby nic przeciwko pozostaniu w klubie swojego podopiecznego.

Mamy wielu piłkarzy na pozycji Memphisa. To jedna z pozycji, na którą mamy naprawdę wiele opcji. Mamy Jesse Lingarda, Henrikha Mkhitaryana, Juana Matę, Marcusa Rashforda, czasami Wayne’a Rooneya i Memphisa. Wielu piłkarzy. Nie jest to więc łatwa sytuacja dla żadnego z nich – powiedział Mourinho dla Fox Sports.

– Zostałem poinformowany przez klub, że jest szansa na odejście Memphisa. Z ludzkiego punktu widzenia, nie mogę go zatrzymywać, skoro u mnie nie gra – dodał.

– Jeśli jednak zostanie, będę bardziej niż szczęśliwy, ponieważ to fantastyczny gość i bardzo dobry piłkarz. Jest mi bardzo przykro, że nie dostawał wielu szans do gry. Ten piłkarz jest w wieku, w którym potrzebuje minut na boisku.

– Jeśli zostanie ze mną, oczywiście dostanie okazję występu w kilku spotkaniach, ponieważ mamy ich wciąż bardzo wiele do rozegrania. Jeśli natomiast odejdzie, będziemy życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości, ponieważ to fantastyczny dzieciak – zakończył menadżer United.

Źródło:

FourFourTwo

Dyskusja