Rooney wyrównuje rekord i pomaga w pogromie Reading

628-390-rooney-reading

Manchester United pokonał Reading 4:0 w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli Rooney, Martial i Rashford.

W 7. minucie Wayne Rooney otworzył wynik spotkania. Anthony Martial minął obrońców Reading i podał do Juana Maty. Hiszpan dośrodkował piłkę w kierunku kapitana, który prostym strzałem pokonał Al-Habsiego.

W 13. minucie kolejna groźna akcja lewą stroną. Tym razem do piłki w polu karnym dopadł Martial, ale jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi gości. Po raz kolejny ostatnie podanie zaliczył Mata.

Dwie minuty później Anthony znalazł sposób na bramkarza Reading. Po dwójkowej akcji w środku pola Francuz bez problemu znalazł miejsce na oddanie uderzenia w światło bramki. Delikatny strzał po długim słupku wystarczył do pokonania Al-Habsiego. Asystował Rooney.

W 21. minucie interwencja Carricka po wrzutce zapobiegła potencjalnemu niebezpieczeństwu pod bramką Romero.

W 27. minucie po dobrym prostopadłym podaniu Marcus Rashford wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali. Młody Anglik wyminął bramkarza, ale nie zmieścił piłki w bramce.

W 34. minucie bardzo dobre pytanie stworzyło szansę na gola dla Rashford. Po raz kolejny wychowanek United nie błysnął swoimi umiejętnościami i strzelił wprost w Al-Habsiego.

W 42. minucie Ashley Young wyminął obrońcę. Anglik podał po ziemi do Maty. Hiszpan strzelił w kierunku bramki, ale na drodze piłki stanął obrońca.

Dwie minuty później Rashford podał do ziemi w kierunku Martiala, ale Francuz nie był w stanie oddać groźnego strzału ze względu na presję, jaką wywierał na niego Gunter.

W 47. minucie piłkę w pole karne wrzucił Rashford. Do wrzutki doszedł Rooney, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce.

W 53. minucie mocny strzał Carricka sparował Al-Habsi.

W 60. minucie bardzo dobrą interwencją popisał się Van den Berg. Gdyby nie interwencja zawodnika Reading do piłki dopadłby Rashford i z pewnością zdobył bramkę.

W 64. minucie Romero popisał się odwagą i zablokował dobry strzał Garatha McCleary’ego.

W 75. minucie doskonałym podaniem z głębi pola popisał się Carrick. Błąd defensora Reading wykorzystał Rashford – Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i lekkim strzałem zdobył trzeciego gola dla United.

Trzy minuty później fatalny błąd popełnił Al-Habsi. Bramkarz nie trafił w piłkę przy próbie długiego wykopu, a Rashford nie mógł się pomylić z kilku metrów.

W 84. minucie Manchester United był bardzo blisko zdobycia kolejnego gola, ale rozpaczliwa obrona Reading uniemożliwiła zdobycie gola przez Rooneya i Fellainiego.

MANCHESTER UNITED 4:0 READING

Rooney 7′; Martial 15′; Rashford 75′, 78′

Manchester United: Romero – Young, Smalling, Rojo (Jones 19′), Blind – Carrick (Fosu-Mensah 78′), Fellaini, Mata (Schweinsteiger 78′), Rooney, Martial – Rashford

Reading: Al-Habsi, Gunter, Blackett (Obita 46′), L.Moore, Van den Berg, Evans (Swift 57′), Williams, Kelly, Beerens, McCleary, Kermorgant (Samuel 77′).