Mourinho o sytuacji kadrowej przed meczem z Reading

628-390-mourinho-9

Menadżer Czerwonych Diabłów potwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej przed meczem z Reading, że wszyscy jego piłkarze są zdrowi, a poza składem jest tylko Eric Bailly, który wyleciał na Puchar Narodów Afryki.

Mourinho potwierdził, że Wayne Rooney wraca do gry po kontuzji, która wykluczyła go z udziału w ostatnich spotkaniach. Portugalczyk przekazał dziś, że kapitan United zagra w meczu z Reading, podobnie jak rezerwowy bramkarz, Sergio Romero.

Rooney doznał stłuczenia podczas treningu przed meczem rozgrywanym w Boxing Day z Sunderlandem, do składu wrócił też Luke Shaw, który był poza grą od listopadowego meczu EFL Cup z West Ham. Mourinho potwierdził też, że w kadrze meczowej na jutrzejsze starcie z ekipą Jaapa Stama znajdzie się Bastian Schweinsteiger.

Brak problemów zdrowotnych sprawia, że Jose ma do dyspozycji aż 27 piłkarzy, co przyprawi go o duży ból głowy przy ustaleniu wyjściowej jedenastki na mecz z Reading, z drugiej strony może dać on szansę zmiennikom, a odpocząć podstawowym piłkarzom, by byli gotowi na zaplanowany na 15 stycznia mecz z Liverpoolem.

– Nie mamy żadnych kontuzji. Zero kontuzji! Mamy 27 piłkarzy i żadnej kontuzji! – powiedział Mourinho.

– Podczas sezonu nigdy nie mieliśmy z tym wielkiego problemu. Mieliśmy normalną liczbę kontuzji, która się zawsze zdarza, ale teraz nie ma ich wcale. Wszyscy piłkarze są dostępni poza Bailly’m, który przygotowuje się do Pucharu Narodów Afryki.

– Musimy dać odpocząć piłkarzom. Niektórzy potrzebują odpoczynku. Wielu zawodników liczy też na grę. Wielu z nich zasługuje na grę. Ufam im wszystkim. Wiem, że jeśli zmienię trzech czy czterech piłkarzy, niektórzy powiedzą, że to ryzyko. Inni stwierdzą, że robimy to ponieważ gramy z drużyną z Championship, ale Reading jest lepsze od niektórych zespołów z Premier League – dodał Jose.

– Ryzykiem będzie tylko złe podejście do tego meczu. Jeśli piłkarze wyjdą na mecz z odpowiedzialnością i chęcią rozegrania kolejnego dobrego meczu, wtedy będziemy mieć dużą szansę na wygraną, nawet jeśli niektórzy podstawowi zawodnicy odpoczną, a szansę dostaną inni – zakończył menadżer United.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja