Image default
Transfery

Cel transferowy United, Jose Fonte poprosił o transfer z Southampton

628-390-fonte-2

Kapitan Southampton Jose Fonte złożył do rąk zarządu klubu prośbę o transfer. Obrońca był łączony z United już w lecie, a temat jego sprowadzenia na Old Trafford wrócił i w tym okienku.

Kontrakt Fonte z Southampton obowiązywać będzie jeszcze przez 18 miesięcy, ale on nie chce tyle czekać. Stoper chce zmienić otoczenie, spróbować sił w lepszym klubie. Dyrektor sportowy „Świętych” Les Reed powiedział w wywiadzie udzielonym BBC Radio Solent:

– Jose miał od nas dużo zapytań o jego kontrakt. On jednak nie chciał usiąść do negocjacji. Postawił sprawę jasno, chce spróbować się gdzieś indziej. Jeśli jest jakaś szansa na transfer to będzie chciał ją wykorzystać. Chce odejść. Złożył oficjalną prośbę o transfer.

Southampton jest otwarty na oferty za swojego kapitana, który w barwach tego klubu rozegrał prawie 300 spotkań. Fonte w zeszłym miesiącu zapewniał, że nie miał żadnych konkretnych ofert z innych klubów, jednak Reed jest przekonany, że było inaczej:

– Pytano o niego praktycznie co okienko od momentu podpisania przez niego kontraktu w październiku 2015 roku. Pół roku później chcieliśmy przedłużyć tą umowę o 2 lata, oczywiście z podwyżką. On jednak tego nie chciał. Stracił swoją szansę na większe pieniądze i na dłuższą o rok stabilizację – kończy Reed.

Podobne artykuły

Record: United zapłaci 120 mln za Felixa?

Mateusz Motyka

Galtier: Nicolas Pepe odejdzie z Lille

adi87a

PSG liczy na sprowadzenie De Gei za darmo

adi87a