Image default
Klub Wypowiedzi

Ibrahimović wybrany przez fanów Piłkarzem Miesiąca Premier League!

628-390-zlatan-zoria

Napastnik Manchesteru United Zlatan Ibrahimović został wybrany przez fanów najlepszym zawodnikiem grudnia w Premier League. W głosowaniu, które odbyło się na stronie Sky Sports Szwed pokonał między innymi Adama Lallanę z Liverpoolu, czy Cesara Azpilicuetę z Chelsea Londyn.

W głosowaniu udział wzięło prawie 64 000 osób, zwycięski Ibrahimović uzyskał aż 24 092 głosy. Drugi Adam Lallana zdobył 17 945 głosów, a na trzeciego w tej klasyfikacji Azpilicuetę głos oddało 11 944 uczestników. Kolejne miejsce zajął Delle Ali (5863 głosy), dalej bramkarz Sunderlandu Jordan Pickford (2874 głosy) i ostatni Dimitri Payet (1264 głosy).

Sześciu kandydatów na tytuł zawodnika miesiąca wybierali eksperci Sky Sports Peter Beagrie, Paul Merson oraz Mike Riley – główny menadżer Professional Game Match Officials, oraz Malcolm Clarke – prezes Football Supporters Federation. 

Ibrahimović w siedmiu grudniowych meczach sześciokrotnie trafił do siatki oraz zaliczył 3 asysty.W rozmowie przed meczem wyjazdowym z West Hamem Szwed stwierdził, że już teraz zamknął usta krytykom, którzy mówili, że nie poradzi sobie w Premier League.

– Krytyczne opinie zawsze dają mi jeszcze większą siłę i motywację – przekonuje „Ibra”.

– Dziennikarzom płaci się za gadanie, a mi płacą za granie w piłkę. Chciałem tu przyjść by dalej grać na najwyższym poziomie, gdy inni głosili, że się skończyłem. Jak widać pomylili się, nie po raz pierwszy. Jest mi tu naprawdę dobrze i czuję się szczęśliwy grając dla Manchesteru United – kończy Zlatan.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka