Image default
Transfery

Sky Sports: Everton rozmawia z Man Utd w sprawie Schneiderlina

628-390-schneiderlin-5

Everton prowadzi rozmowy z Manchesterem United w sprawie pozyskania Morgana Schneiderlina. Zainteresowanie Francuzem wciąż przejawia też West Brom – informuje Sky Sports.

Rozmowy pomiędzy Evertonem i United są we wczesnej fazie, a podobno pierwsza oferta w wysokości 19 milionów funtów została odrzucona. Klub z Old Trafford oczekuje za swojego piłkarza kwoty zbliżonej do tej, jaką za niego zapłacono Southampton w 2014 roku, czyli 24 milionów funtów.

West Brom jest także poważnie zainteresowany sprowadzeniem Schneiderlina, który jest dla klubu z The Hawthorns celem numer jeden na styczniowe okno transferowe. Po pierwszej ofercie w wysokości 18 milionów funtów, którą United odrzuciło, zamierzają oni niebawem wrócić z drugą, lepszą propozycją.

Ronald Koeman straci w styczniu Idrisse Gueye, który wyjeżdża na Puchar Narodów Afryki, poza tym James McCarthy wciąż zmaga się z urazami. Były obrońca Evertonu, Alan Stubbs uważa, że Schneiderlin będzie idealnym rozwiązaniem na problemy w pomocy jego byłej drużyny.

– To typ piłkarza, którego Everton szuka by wzmocnić skład. Poszedł do United i nie miał tyle okazji do gry, na ile liczył. Jego forma w Southampton była bardzo dobra, czym zapracował na transfer. To może być naprawdę duże wzmocnienie składu Evertonu. Oczywiście złożyli wstępną ofertę, wszyscy wiedzą, że Everton ma pieniądze i to może być dla nich naprawdę intensywne okno transferowe – powiedział Stubbs.

Schneiderlin jest również łączony z przenosinami do Olympique Marsylia i zdaniem eksperta Sky Sports, Raya Parloura, jakikolwiek klub go pozyska, będzie on dużym wzmocnieniem.

On jest obecnie w takim wieku, kiedy oczekuje się regularnej gry w piłkę, dlatego chce odejść. Ktokolwiek go pozyska, będzie to dobre wzmocnienie – powiedział Parlour.

27-latek zaliczył w tym sezonie tylko 3 występy w Premier League i Jose Mourinho poinformował ostatnio, że jeśli pojawi się dobra oferta, to Schneiderlin może odejść z klubu.

Podobne artykuły

Record: United zapłaci 120 mln za Felixa?

Mateusz Motyka

Galtier: Nicolas Pepe odejdzie z Lille

adi87a

PSG liczy na sprowadzenie De Gei za darmo

adi87a