Zlatan: Jestem super szczęśliwy!

628-390-zlatan-8

Zlatan Ibrahimović w wywiadzie udzielonym manutd.com opowiedział o swoich wrażeniach po emocjonującej wygranej z Middlesbrough, o nieuznanym golu, możliwości dogonienia Leo Messiego, minionym roku i nadziejach na Nowy Rok.

Jak bardzo wzrosła pewność siebie w drużynie po wygranej z Middlesbrough?
– Po każdym wygranym meczu pewność siebie rośnie. Nie przegraliśmy w ostatnich 12 meczach. To było bardzo ważne zwycięstwo i musieliśmy na nie ciężko zapracować. Najważniejszą rzeczą są 3 punkty, ponieważ chcemy przybliżyć się do czołówki.

Co sądzisz o swoim nieuznanym golu w meczu z Middlesbrough?
– Przegrywaliśmy 1-0, a powinniśmy mieć na koncie gola, którego zdobyłem. Dlaczego sędzia gwizdnął, nie wiem. Najpierw uznał gola, a po 30 sekundach zmienił decyzję. Nie wiem dlaczego tak zrobił, ale nie mogłem z nim o tym dyskutować, bo dostałbym żółtą kartkę. Graliśmy dalej i straciliśmy gola, jednak pracowaliśmy ciężko by wyrównać i minutę później wyszliśmy na prowadzenie.

Gdyby gol został uznany, wyrównałbyś wynik Leo Messiego, zdobywając 51 goli w 2016 roku, czy myślałeś o tym?
– To było nieważne, ważne było zwycięstwo. Gdy cierpisz jak my, przegrywając 1-0, jedyne czego potrzebujesz do szczęścia to wygrana. Gdy tylko mogę pomóc drużynie, dam z siebie wszystko. Nie martwię się moim golem, wygrana smakowała by tak samo czy bym pokonał Messiego, czy nie.

Jak opiszesz atmosferę na Old Trafford, gdy Paul Pogba zdobył zwycięskiego gola?
– Miałem w sobie tyle adrenaliny, że słyszałem bardziej krzyk moich kolegów z drużyny niż kibiców. W każdym meczu jest niesamowicie, Premier League jest ekscytująca. Mogę sobie tylko wyobrazić, że jest tak, jak kiedyś, gdy piłkarze z którymi grałem opowiadali mi o Premier League, teraz sam mogę tego doświadczyć. Mogę się tylko z wszystkimi zgodzić, że jest emocjonująco i nie trudno się tym cieszyć.

Jeśli zagrasz z West Ham w pierwszym meczu 2017 roku, będzie to Twój pierwszy raz gdy grasz dwa mecze w ciągu 48 godzin. Co sądzisz o napiętym zimowym terminarzu?
– Myślę, że to szaleństwo. Mam na myśli, że pod kątem zdrowia i fizycznych możliwości poszczególnych piłkarzy. Potrzeba odpoczynku i nie ma supermana, który tak szybko zregeneruje się po meczu. Nie mogę nic z tym zrobić, jeśli trener mnie wystawi, jestem gotów i czuję się dobrze, ale prawda jest taka, że do dobrej regeneracji potrzeba dwóch, trzech dni.

Jaki był dla Ciebie 2016 rok?
– Miałem fantastyczny rok. Druga część sezonu z PSG była niesamowita, a teraz jestem w United i pierwsze pół roku było bardziej niż emocjonujące. Jestem super szczęśliwy. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą passę. Nie wiem ile lat gry mi zostało, ale czuję się dobrze i cieszę się grą w piłkę. Przyszedłem do Premier League i ludzie sądzili, że niemożliwe jest bym sobie poradził, ale jak zawsze sprawiłem, że muszą odszczekać swoje słowa. Co roku zgłaszały się po mnie kluby z Premier League, ale nie czułem, że to właściwy moment. Chciałem tu przyjść gdy wszyscy będą myśleli, że już dla mnie za późno, by wyprowadzić ich z błędu.

Jakie są Twoje nadzieje na rok 2017?
– Mam nadzieję, że dostaniemy się do czołówki. Mieliśmy momenty, gdzie wygrywaliśmy i przegrywaliśmy, ale mam nadzieję, że inne drużyny zgubią punkty i zbliżymy się do nich, dostając się do TOP4.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja