Mourinho sfrustrowany wyjazdem Bailly’ego na PNA

628-390-bailly-4

Menadżer Manchesteru United, Jose Mourinho jest sfrustrowany faktem, że Eric Bailly musi w poniedziałek wyjechać na Puchar Narodów Afryki.

Bailly wrócił do wyjściowej jedenastki Czerwonych Diabłów w wygranym 2-1 meczu z Middlesbrough i Mourinho liczył, że będzie mógł z niego skorzystać także w jutrzejszym spotkaniu z West Ham, jednak nie wyraziła na to zgody Federacja Piłkarska Wybrzeża Kości Słoniowej.

Portugalczyk liczył, że Iworyjczyk wystąpi w meczu z West Ham 2 stycznia, a dzień później poleci na zgrupowanie reprezentacji, jednak selekcjoner Michel Dussuyer nie chce ryzykować zdrowia swojego podstawowego defensora.

– Bailly wyjeżdża na zgrupowanie reprezentacji. Musi być z nimi 2 stycznia. Prosiliśmy o możliwość przełożenia tego na 3 stycznia, ale odrzucili naszą prośbę, dlatego nie zagra z West Ham – powiedział Mourinho.

– W takich kwestiach oni kontrolują wszystko, dlatego z pewnością zamierzają wygrać Puchar Narodów Afryki. Wiem, że tracę Bailly’ego na miesiąc, dlatego w najbliższych 8 meczach będę miał do dyspozycji Smallinga, Rojo i Jonesa – dodał Portugalczyk.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja