Image default
Wypowiedzi

Jose: Martial musi słuchać mnie, a nie swojego agenta

628-390-martial-18

Jose Mourinho ostrzegł Anthony’ego Martiala, by ten nie słuchał rad swojego agenta. Portugalczyk dodał też, że przyszłość francuskiego napastnika jest w Manchesterze United.

Wcześniej w tym tygodniu agent Martiala, Philippe Lamboley poinformował, że on i jego klient mają ofertę z hiszpańskiej Sevilli i analizują możliwość przenosin do Andaluzji.

Menadżer Czerwonych Diabłów zasugerował jednak, że 21-latek nie powinien słuchać rad swojego agenta i poinformował, że wysoko ceni Martiala.

– Anthony musi słuchać mnie, a nie swojego agenta. Ja jestem osobą, której musi słuchać. Musi mnie słuchać każdego dnia na treningach, mojej każdej uwagi, która ma na celu poprawę jego gry – powiedział Mourinho.

Martial zagrał wczoraj po raz pierwszy w sezonie pełne 90 minut w wygranym 2-1 meczu z Middlesbrough i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku zdobywając bramkę na 1-1 i kreując kilka okazji strzeleckich.

To był dopiero drugi gol Francuza w lidze w tym sezonie, dla porównania w swojej debiutanckiej kampanii na Old Trafford był on najlepszym strzelcem drużyny z 11 golami na koncie.

Mourinho uważa, że Martial powinien iść ślady Henrikha Mkhitaryana, który po trudnym początku rozgrywek nie poddał się i każdego dnia walczył o powrót do składu. Ormianin jest obecnie jednym z najlepszych graczy w zespole, zdobywając w ostatnim czasie 4 tytuły Piłkarza Meczu.

– W przypadku Martiala, każdego dnia czytam gazety: Martial odchodzi do Sevilli, Martial odchodzi na wypożyczenie, Martial jest nieszczęśliwy. To zawodnik mający odpowiednie warunki by być topowym piłkarzem.

– Wiem, że on jest wielkim talentem, tak samo jak wiedziałem, że Mkhitaryan to wielki talent, a mimo to nie grałem nim. Na ten moment Mkhitaryan gra czasami nawet jako lewy obrońca gdy drużyna wygrywa, broniąc z resztą zespołu.

– W przypadku procesu Mkhitaryana, jego agent dzwonił do mnie każdego dnia, mówiącon będzie przy Tobie lepszym piłkarzem, rób swoje” – dodał Jose.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka