Image default
Wypowiedzi

Blind: Memphis powinien odejść z United

628-390-memphis-midtjylland

Selekcjoner reprezentacji Holandii Danny Blind przekonuje, że Memphis Depay powinien odejść z United w styczniowym okienku transferowym.

55-latek powiedział skrzydłowemu, że dla dobra swojej kariery reprezentacyjnej powinien opuścić Manchester jak najszybciej. Depay nie zagrał w żadnym spotkaniu Czerwonych Diabłów od zwycięskiego starcia z Feyenoordem Old Trafford, które odbyło się końcem listopada.

Holender przeżywa ciężkie chwile od początku swojego 18 miesięcznego pobytu na wyspach, a Danny Blind ostrzegł go, że dalsza obecność w United może być szkodliwa dla jego kariery reprezentacyjnej.

– Memphis powinien zmienić klub w styczniu. Nie jest częścią drużyny, nie pasuje tam, musi odejść – powiedział Blind w wywiadzie udzielonym Sunday Mirror.

– Everton? Ronald Koeman zna go jak nikt. U niego Memphis powinien zrobić różnicę.

Trener Holendrów jednak twierdzi, że Depay miałby problem na początku przebić się do pierwszego składu Evertonu, ze względu na formę jaką prezentuje w United i ze względu na silną konkurencję na skrzydłach klubu z Goodison Park.

– Z drugiej strony i w Evertonie może mieć ciężko. Everton ma naprawdę solidnych skrzydłowych, jest między nimi duża rywalizacja. Memphis mógłby mieć problem z regularnym graniem, ale i tak może częściej pojawiać się na boisku niż w United – kończy Blind.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka