United wyszarpuje zwycięstwo z Boro!

Zlatan Ibrahimovic | vs. Middlesbrough

Manchester United wygrał 2:1 z Middlesbrough. Bramki dla United zdobyli Martial i Pogba. Spotkaniu towarzyszyło wiele kontrowersji ze względu na wiele dyskusyjnych decyzji sędziego.

2. minucie powinno być 1:0 dla Middlesbrough. Szybka kontra sprawiła, że goście mieli przewagę trzech na jednego, jednak Adama Traore wybrał najgorsze możliwe rozwiązanie i strzelił obok bramki De Gei.

W 6. minucie po rzucie rożnym głową strzelił Marouane Fellaini. Strzał Belga skończył w rękawicach bramkarza goœści.

W 9. minucie dobra akcja Martiala lewym skrzydłem. Francuz został powalony na ziemie przez Chambersa, niestety Czerwone Diabły po rzucie wolnym nie stworzyły żadnego zagrożenia.

W 10. minucie kolejna dobra akcja Martiala, który przedryblował jednego z rywali, lecz niedokładnie wyłożył piłkę Ibrahimoviciowi.

W 13. minucie Pogba uderzył piłkę z przewrotki. Było bardzo blisko, lecz strzał Francuza trafił w słupek.

W 17. minucie przebojowa akcja prawym skrzydłem Traore. Piłkarz Boro wyłożył piłkę do niekrytego Frienda, jednak jego strzał został zablokowany przez Fellainiego

W 30. minucie finezyjnym podaniem popisał się Martial. Skorzystał na tym Mkhitaryan, którego niesygnalizowany strzał zmusił do interwencji Valdesa.

W 35. minucie złe przyjęcie Fellainiego sprawiło, że dobra wrzutka Valencii poszła na marne.

W 51. minucie Valdes zatrzymał strzał Ibry z bardzo bliskiej odległości. Podawał Paul Pogba.

W 53. minucie Pogba popisał się szybkością i w pojedynkę wyprowadził szybki kontratak. Francuz podał Zlatanowi. Szwed wyłożył piłkę Mkhitaryanowi, ale Ormianin wpadł w pułapkę ofsajdową i nie dopadł do futbolówki.

W 65. minucie ze skraju pola karnego uderzył Martial. Po raz kolejny na przeszkodzie Francuzowi stanął dobrze dysponowany Valdes.

Minutę później goście otworzyli wynik spotkania. Negredo krótko zgrał piłkę wrzuconą z prawej strony. Dopadł do niej Leadbitter i strzałem po długim słupku pokonał De Geę.

W 73. minucie wprowadzony na boisko Rashford w swoim stylu przebił się przez defensywę rywali. Niestety koledzy nie podążyli na Anglikiem i Marcus nie miał komu podać.

Dwie minuty później Rashford uderzył z woleja, ale Valdes po raz kolejny uniemożliwił Czerwonym Diabłom zdobycie gola.

W 81. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Pogba, ale Valdes obronił ten strzał bez problemu. Wcześniej Bernardo sfaulował Martiala w polu karny, ale sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Trzy minuty później z pierwszej piłki uderzył Mata, ale jego strzał nie mógł sprawić kłopotów golkiperowi gości.

W 85. minucie Zlatan zgrał piłkę głową w kierunku Martiala. Francuz znalazł się w dobrej sytuacji i ją wykorzystał.

Gol Martiala otworzyła worek z bramkami. Dosłownie chwilę później Pogba fantastycznym strzałem głową pokonał Valdesa. Wrzucał Mata.

MANCHESTER UNITED 2:1 MIDDLESBROUGH

Martial 85′. Pogba 86′ – 67′ Leadbitter

Man Utd: De Gea, Valencia, Smalling (72′), Bailly, Blind (Rojo 64′), Fellaini (Mata 64′), Herrera, Martial, Pogba, Mkhitaryan, Ibrahimović

Middlesbrough: Valdes, Chambers, Bernardo, Gibson, Friend, Leadbitter (Clayton 78′), Forshaw, De Roon, Traore (Fabio 82′), Downing (Ramirez 63′), Negredo