Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Wzmocnienia w ataku? Nie w styczniu

628-390-mourinho-13

Jose Mourinho zaprzeczył plotkom o sprowadzeniu przez United nowego napastnika w styczniu i zaznaczył, że jest zadowolony z aktualnej sytuacji kadrowej.

Portugalczyk sprowadził w lecie za darmo Zlatana Ibrahimovicia, który w tym sezonie trafił już 17 razy do siatki rywali. Wayne Rooney, Anthony Martial i Marcus Rashford w sumie zdobyli 11 bramek grając na skrzydłach lub w środku pomocy.

Podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Middlesbrough Mourinho zapytany przez dziennikarza, czy United będą szukać nowego snajpera w styczniu odpowiedział:

– Nie, nie szukamy nowego napastnika – odpowiedział trener Czerwonych Diabłów.

– Mamy Zlatana, mamy Rooneya, mamy Rashforda, na dziewiątce może też zagrać Martial. W tym momencie naszą kadrę stanowi 24 piłkarzy. Wiem, że przed nami wiele meczy do rozegrania, ale jaki napastnik może do nas przyjść i od razu się wkomponować, który napastnik ma jakość, którą będzie mógł nam od razu dać? Takie transferów nie robi się w styczniu, a bardziej w lecie.

Mourinho dodał, że tylko trzeci bramkarz United, Sam Johnstone jako jedyny ma pozwolenie na odejście z Old Trafford w styczniu,  deklarując, że nie było żadnych konkretnych ofert za piłkarzy, którzy w Manchesterze grają mało i zdaniem mediów chcieliby zmienić klub.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka