Image default
Mecze

Konferencja prasowa Mourinho przed meczem z Boro

628-390-mourinho-manutd-8

Jose Mourinho odpowiedział dziś na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym meczem 19 kolejki Premier League z Middlesbrough. Oto zapis z konferencji.

O rywalizacji z menadżerem Middlesbrough, Aitorem Karanką

– To prawdziwy przyjaciel. Zawsze chcę by wygrywał, a on chce bym ja wygrywał, a jutro jest pierwsza i wyjątkowa okazja gdy będę chciał go pokonać, a on będzie chciał pokonać mnie, taki jest futbol. Czasami mają miejsce sytuacje gdy bracia grają przeciwko sobie, ojcowie przeciwko synom, ojciec menadżer, a syn piłkarz, to musi być jeszcze trudniejsze. Przez te 90 minut on będzie chciał wygrać i ja będę chciał wygrać, to wszystko.

Jose myśli tylko o United

W wyścigu o tytuł, Mourinho podkreślił, że skupia się tylko i wyłącznie na United i na najbliższym meczu z Middlesbrough.

– To nie mój problem. Nie myślę o tym [wyścigu o tytuł]. Jestem w wyścigu by wygrać jutrzejszy mecz i myślę, że mamy ku temu dobrą okazję, na tym właśnie się skupiamy i nie wybiegamy myślami w przyszłość. Nie interesuję się innymi drużynami, tylko nami.

O styczniowych transferach

– Nie chcę sprzedawać piłkarzy. Klub i zarząd są całkowicie ze mną, też nie chcą sprzedawać piłkarzy. Jednak tak jak mówiłem wcześniej, jeśli ktoś nie otrzymuje wystarczającej ilości minut i chce odejść, nie mamy prawa by go zatrzymywać, jeśli oferta jest korzystna. Na ten moment nie otrzymaliśmy oferty, która spełnia nasze oczekiwania.

Rooney nie zagra

Menadżer United potwierdził na konferencji prasowej, że Wayne Rooney nie zagra w meczu z Middlesbrough z powodu kontuzji, której nabawił się na treningu w Boże Narodzenie. Nie wiemy na ten moment kiedy kapitan Czerwonych Diabłów wróci do gry.

Johnstone może iść na wypożyczenie

Sam Johnstone to jedyny piłkarz, któremu pozwoliłem odejść na wypożyczenie, ponieważ nie zagrał nawet minuty. On potrzebuje gry. Mamy młodego bramkarza w osobie Joela Pereiry, który grał dużo przez ostatnie 6 miesięcy i dla rozwoju obu bramkarzy, Joel grał 6 miesięcy w portugalskiej Premier League i teraz czas by Sam Johnstone zagrał gdzieś przez 6 miesięcy, to jedyne wypożyczenie, które dojdzie do skutku.

Opinia na temat transferów do Chin

Menadżer United został zapytany o transfery do Chin za wielkimi pieniędzmi jak w przypadku Oscara z Chelsea. Pytanie było spowodowane doniesieniami o wartej 250 milionów funtów ofercie za Cristiano Ronaldo.

Moim zdaniem każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu i nie zamierzam tego krytykować, czy też wypowiadać na ten temat opinii. Każdy może decydować jakie ma priorytety.

O dobrej formie United

Od dłuższego czasu gramy bardzo dobrze. Nie pamiętam ostatniego meczu kiedy zagraliśmy źle. Rzeczywistość jest taka, że w 4 ostatnich meczach w Premier League i w 5 meczach licząc wszystkie rozgrywki zdołaliśmy wygrać. W tym momencie potrzebujemy punktów, dlatego postaramy się zdobyć kolejne 3 punkty na Old Trafford. To dobry dzień na grę w piłkę, ostatni dzień w roku, dokonajmy tego!

Shaw jeszcze niegotowy do gry

– Luke Shaw trenuje bez problemu, ale nie sądzę by był on gotowy do gry.

Podobne artykuły

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka

Kadra na mecz z Manchesterem City

Mateusz Motyka