Image default
Wypowiedzi

De Gea: Mourinho uspokoił sytuację w klubie

628-390-degea-3

David De Gea przekonuje, że Jose Mourinho wprowadził do Manchesteru United spokój i opanowanie, co polepszyło grę i wyniki drużyny Czerwonych Diabłów.

Manchester United jest niepokonany od 11 spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, a do tego wygrał cztery ostatnie mecze w Premier League. Hiszpański bramkarz ma nadzieję, że seria ta będzie kontynuowana po sobotnim meczu z Middlesbrough.

De Gea nadmienił, że w swojej prawie 6 letniej karierze na Old Trafford widział wiele zmian, ale zmiana jaka zaszła w trakcie tego sezonu w ekipie Mourinho zrobiła na nim duże wrażenie.

– Jose to naprawdę wielki menadżer – powiedział Hiszpan w wywiadzie udzielonym United Review.

– Zawsze i wszędzie chce wygrywać, każdy mecz, każde rozgrywki. Ciężko pracuje, a do tego ma bliskie relacje z zawodnikami, co dla nas jest czymś świetnym. Żartuje z nami, a do tego ma silny charakter. Wprowadza świetną atmosferę.

– Dzięki trenerowi i zawodnikom ściągniętym w lecie wszystko jest o wiele spokojniejsze. Teraz ten spokój musimy przenieść na boisko i wygrywać każdy mecz. Zdajemy sobie sprawę, że ten klub musi zwyciężać. Fani na to zasługują. Musimy dać z siebie wszystko na murawie i wygrywać, wygrywać, wygrywać!

Zapytany o ewolucję swojej formy podczas pobytu na Old Trafford De Gea żartuje, że chciałby, żeby jego monopol na nagrody Zawodnika Roku im. Sir Matta Busby’ego skończył się w tym roku.

– Nie chcę wygrywać tej nagrody 4 raz z rzędu (śmiech). Niech wygra ją jakiś napastnik, albo po prostu ktoś z pola. Ktoś kto zapewnia tej drużynie gole, bo to one dają zwycięstwa – kończy De Gea.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka