Image default
Transfery

Lindelof przed transferem do Man Utd podpisze nowy kontrakt z Benficą?

628-390-lindelof

Według informacji dziennika O Jogo Victor Lindelof jest bliski porozumienia w sprawie nowego kontraktu z Benficą. Wraz z nowym kontraktem wzrośnie również klauzula odstępnego jaką będą musiały zapłacić za niego zainteresowane kluby.

Manchester United od dłuższego czasu obserwuje sytuację 22-letniego reprezentanta Szwecji i według różnych informacji transfer Lindelofa na Old Trafford jest kwestią czasu. Jednak wciąż nie jest znana ewentualna kwota jaką Manchester United będzie musiał wpłacić na konto klubu z Lizbony.

Według najnowszych informacji dziennika O Jogo Victor Lindelof wrócił właśnie ze Szwecji, gdzie spędzał wraz z rodziną okres świąteczny, wznowił treningi z Benficą i jest bliski podpisania nowej umowy.

Wraz z nowym kontraktem wzrośnie również klauzula odstępnego do 50 mln funtów i właśnie taką kwotę będzie musiał zapłacić potencjalny nabywca. Dodatkowo na mocy nowego kontraktu 20% z kwoty transferu zostanie przelana na konto Vasteras SK, którego Victor Lindelof jest wychowankiem.

Obecnie Lindelof może liczyć na pobory w wysokości 3500 funtów tygodniowo, jednak wraz z nowym kontraktem jego dochód może wzrosnąć nawet do 58.000 funtów tygodniowo.

Informacja o nowym kontrakcie wydaje się być zaskakująca, gdyż wcześniej informowano, że Lindelof jest zdeterminowany by przejść do Manchesteru United, a takim krokiem i zwiększeniem klauzuli ryzykuje utratę szansy na przenosiny na Old Trafford.

Podobne artykuły

Record: United zapłaci 120 mln za Felixa?

Mateusz Motyka

Galtier: Nicolas Pepe odejdzie z Lille

adi87a

PSG liczy na sprowadzenie De Gei za darmo

adi87a