Image default
Ze Świata

Times: Ibrahimović omal nie został piłkarzem Sunderlandu

628-390-zlatan-manutd-3

Sunderland swego czasu bardzo chciał sprowadzić do klubu Zlatana Ibrahimovicia, jednak jego ówczesny klub, Ajax Amsterdam nie zgodził się na odejście swojego piłkarza – informuje The Times.

Ibrahimović już jutro będzie miał okazję gry przeciwko Sunderlandowi, gdzie będzie mógł poprawić swój doskonały bilans z ostatnich meczów, kiedy to zdobył aż 10 goli w 9 spotkaniach licząc wszystkie rozgrywki.

Pełna sukcesów kariera Szweda mogła się jednak potoczyć zupełnie inaczej gdyby w 2002 roku trafił on do Sunderlandu, który zabiegał wtedy o jego pozyskanie.

Rozmawialiśmy z Beenhakkerem [trenerem Ajaksu], otrzymaliśmy odpowiedź, że nie chcą go sprzedać. Mimo to złożyliśmy ofertę w wysokości 3 milionów funtów. Beenhakker ją odrzucił, ale chcieliśmy podtrzymać rozmowy, podczas których znalazłem czas by zadzwonić do mojego dyrektora, Boba Murraya. Powiedział on „Jeśli myślisz, że dodatkowy milion załatwi sprawę, działaj”.

– Nie posłuchałem jego instrukcji i zwiększyłem ofertę do 5 milionów funtów. Chcieliśmy tego transferu i wierzyliśmy, że piłkarz był na to otwarty. Ajax pozostał jednak przy stanowisku, że ich napastnik nie jest na sprzedaż i Sunderland pozyskał Tore Andre Flo oraz Marcusa Stewarta – powiedział Mark Blackbourne dla The Times.

Podobne artykuły

Ibrahimović drugim najbogatszym sportowcem w Wielkiej Brytanii

Mateusz Motyka

L’Equipe: Martial może nie pojechać na Mundial

Mateusz Motyka

Boisko FK Rostowa zamknięte przez rosyjską federację

Mateusz Motyka