Image default
Wypowiedzi

Moyes: Byłem przekonany, że Bale i Kroos zostaną piłkarzami United!

628-390-moyes

David Moyes wyjawił, że miał słowną zgodę Toni’ego Kroosa na transfer do Manchesteru United latem 2014 roku. Szkocki menadżer przekazał też, że podczas swojego pierwszego okna transferowego latem 2013 roku był przekonany, iż Gareth Bale zostanie piłkarzem Czerwonych Diabłów.

Transfer Toniego Kroosa latem był uzgodniony. Ustaliłem to z nim osobiście i z jego agentem – powiedział Moyes.

David Moyes nie doczekał jednak owego okna transferowego, kiedy to latem 2014 roku piłkarz Bayernu Monachium miał trafić na Old Trafford, gdyż został zwolniony po zaledwie 10 miesiącach pracy w United, a w jego miejsce przyszedł Louis van Gaal, który nie chciał Niemca w swojej drużynie i zablokował transfer Kroosa.

Szkot wyjawił także, że jego głównym celem transferowym był Gareth Bale, o którego podpis przegrał ostatecznie walkę z Realem Madryt.

Czułem, że Gareth Bale będzie piłkarzem Manchesteru United. Czułem to do ostatniej minuty. Wystosowaliśmy lepszą ofertę od Realu, ale Gareth miał w swojej głowie transfer do Madrytu. To był piłkarz, którego najbardziej chciałem w Manchesterze United – dodał były menadżer Czerwonych Diabłów.

Kolejnym piłkarzem był Cesc Fabregas, o którym też sądziliśmy, że możemy go w ostatniej chwili pozyskać, jednak został na kolejny sezon w Barcelonie, przed transferem do Chelsea. Czasami nie udaje się sfinalizować transferów. Gareth Bale był prawdopodobnie nie do ruszenia, Real Madryt był bardzo zmotywowany, by go pozyskać. Niepowodzenie przy transferze Cesca było bardzo rozczarowujące. Było bardzo blisko. Transfer Toniego Kroosa też był zaklepany w styczniu.

– Pamiętam gdy pierwszy raz spotkałem Sir Aleksa, powtarzał mi, że jest szansa by Ronaldo wrócił na Old Trafford i to był poziom, w który celowaliśmy – zakończył Moyes.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka