Sam Johnstone na celowniku dwóch angielskich klubów

kadra-628-390-johnstone

Sam Johnstone stanie przed szansą odejścia na wypożyczenie do klubu, który umożliwi mu grę w pierwszym składzie. Obecnie najbliżej wypożyczenia bramkarza jest menadżer Stoke City Mark Hughes.

Mark Hughes szuka krótkoterminowego zastępcy dla kontuzjowanego Jacka Butlanda. Angielski bramkarz będzie pauzował przez najbliższe trzy miesiące. Obecnie w bramce Stoke występuje wypożyczony z Derby County Lee Grant, który swoją znakomitą postawą przyczynił się do zremisowania przez Stoke meczu z Manchesterem United. Hughes jest zainteresowany kupnem Granta, ale nie odpowiada mu kwota transferu – od 2.5 do 4.5 miliona funtów. Inna opcja to bramkarz Ingolstadt Orjan Nyland.

Również Aston Villa i Bristol City chcą Johnstone’a w swojej bramce, ale do młodego bramkarza znacznie bardziej przemawia perspektywa gry w Premier League.

23-letni Sam jest ceniony przez Jose Mourinho, ale nie może przebić się do bramki ze względu na dobrą postawę Davida De Gei i Sergio Romero. Portugalczyk przyznał, że najlepszą opcją dla Anglika będzie wypożyczenie.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja