Image default
Opinie

Ogromny wpływ Carricka na poprawę wyników United

628-390-carrick

Nikt nie ma wątpliwości, że Michael Carrick jest jednym z kluczowych zawodników Manchesteru United. Klub z Old Trafford wygrywa 47% więcej spotkań z Anglikiem w składzie. Oprócz tego jest wzorem do naśladowania przez juniorów.

Manchester United wygrał 10 z 12 spotkań z Carrickiem w składzie. Pozostałe mecze to remisy z Arsenalem i Evertonem. W obydwu spotkaniach rywale zdobyli bramki dopiero w ostatnich minutach. Czerwone Diabły zdobyły w tym czasie 30 goli, a straciły tylko 9.

Michael Carrick nie przedłużył jeszcze kontraktu, jednak Manchester United złożył już ofertę. Ostateczna decyzja należy do zawodnika.

Spokój i opanowanie Anglika sprawiło, że na większą swobodę może liczyć Paul Pogba. Francuz gra znacznie lepiej, gdy za jego plecami znajduje się wieloletni gracz United.

Nie sposób uniknąć porównań ze Zlatanem. Obydwaj są w tym samym wieku i stali się zawodnikami nie do zastąpienia. Obydwaj są bardzo przydatni w ośrodku treningowym Carrington, gdzie pomagają trenerom juniorów w opiece nad przyszłymi piłkarzami Manchesteru United.

Wielu wychowanków United chwaliło Carricka. Anglik świeci własnym przykładem i zawsze znajduje czas dla młodych piłkarzy szukających rady. Potwierdzeniem jego aspiracji są jego starania o licencję UEFA ‘A’.

Warto dodać, że Paul Scholes i Rio Ferdinand również mają bardzo wysokie zdanie o 35-latku. Według legend United charakter Michaela jest kluczem do sukcesów całego zespołu.

Lista zawodników, którzy mają dług wdzięczności u Michaela Carricka, jest długa. Należy do niej dopisać Paula Pogbę. Rozmawiałem z Paulem na ten temat. Nie ma wątpliwości, że obecność Michaela na boisku pomaga mu w byciu sobą. Carrick wie, kiedy podać mu piłkę, aby był w stanie zaskoczyć defensywę rywali. – pisze Ferdinand w swojej niedzielnej kolumnie.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk