Zlatan wyszarpuje wygraną na Selhurst Park

Zlatan | vs. Crystal Palace

Manchester United wygrał 2:1 z Crystal Palace na Selhurst Park. Bramki zdobyli Pogba i Ibrahimovic, a dla gospodarzy McArthur.

W 16. minucie Paul Pogba uwolnił się spod opieki obrońców i podał do Juana Maty. Hiszpan dośrodkował z linii końcowej w kierunku Zlatana, jednak jego wrzutka była zbyt mocna, aby Szwed miał szansę do niej dojść.

W 37. minucie po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Pogba. Francuz trącił piłkę głową, ale uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi gospodarzy.

Minutę później Pogba bardzo dobrze dośrodkował z głębi pola. Wayne Rooney stanął oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost z golkipera.

W 42. minucie Pogba po raz kolejny zagroził bramce Crystal Palace. Znów na posterunku był Hennessey.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z rzutu wolnego dośrodkowywał Juan Mata. Do wrzutki Hiszpana doszedł Zlatan, który zgrał piłkę na piąty metr. Był tam Paul Pogba, który z łatwością otworzył wynik spotkania.

W 62. minucie mocne uderzenie z dystansu oddał James McArthur, ale David De Gea popisał się fantastyczną interwencją i zapobiegł wyrównaniu wyniku.

W 66. minucie piłkarze Crystal Palace przeprowadzili fantastyczną kombinacyjną akcję. W jej wyniku oko w oko z De Geą stanął McArthur, który się nie pomylił i doprowadził do wyrównania.

W 70. minucie Juan Mata umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości, ale sędzia liniowy uznał, że Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej.

W 78. minucie Marcos Rojo doszedł do piłki dośrodkowanej przez Wayne Rooneya, ale uderzył głową obok bramki.

Minutę później wspaniałym prostopadłym podaniem popisał się Zlatan Ibrahimovic, ale strzał Lingarda zatrzymał Hennessey.

W 88. minucie Zlatan wyprowadził United na prowadzenie. Fantastyczną asystą popisał się Pogba, ale wykończenie Szweda również zasługuje na wyróżnienie.

CRYSTAL PALACE 1:2 MANCHESTER UNITED

McArthur 66′ – Pogba 45+2′, Ibrahimovic 88′

Crystal Palace: Hennessey – Kelly, Dann, Delaney, Ward – McArthur (Campbell 87′), Flamini (Ledley 45′), Cabaye, Zaha, Lee (Fryers 80′)– Benteke

Manchester United: De Gea – Bailly (Darmian 52′), Jones, Rojo, Blind – Carrick, Herrera, Pogba, Mata (Lingard 72′), Rooney (Rashford 80′)– Ibrahimovic