Image default
Transfery

De Brun: United zapłaci klauzulę Griezmanna

628-390-griezmann-3

Pilib de Brún przekazał, że Manchester United jest pewny pozyskania w letnim oknie transferowym napastnika Atletico Madryt, Antoine’a Griezmanna.

Zdaniem dziennikarza współpracującego z „TalkSport”, Czerwone Diabły są gotowe zapłacić klauzulę zapisaną w kontrakcie Griezmanna, która wynosi 83,5 milionów funtów. O fakcie gotowości wykupienia Francuza, klub z Old Trafford miał poinformować już samego zawodnika.

Napastnik Atletico wypowiedział się ostatnio o swoim potencjalnym transferze potwierdzając, że następnym kierunkiem w jego karierze będzie gra w Premier League. Wcześniej komplementował on też Manchester United i wyrażał nadzieję, że będzie miał kiedyś okazję gry u boku swojego przyjaciela, Paula Pogby.

W Griezmannie na Old Trafford upatruje się długoterminowego następcę Wayne’a Rooneya, którego sytuacja w klubie jest coraz trudniejsza.

United jest bardzo pewne pozyskania latem Griezmanna, informując go już o gotowości zapłacenia klauzuli. Nie ma moim zdaniem drogi powrotnej dla Rooneya – napisał De Brún na Twitterze.

Kontakt z Griezmannem miał miejsce jakiś czas temu. Jak pewnie dostrzegliście, Griezmann udzielił wywiadu miesiąc, czy dwa miesiące temu, w którym mówił pewne rzeczy o Premier League, Paulu Pogbie i Manchesterze United.

Informowałem też wcześniej, że Mourinho przekazał Rooneyowi, iż jeśli ten chce regularnie grać, musi zmienić otoczenie. To wciąż aktualne. Wygląda na to, że Griezmann zostanie sprowadzony w miejsce Rooneya. Wiem, że Griezmann jest otwarty na ten transfer, a United jest pewne sprowadzenia go – dodał dziennikarz w opublikowanym później nagraniu wideo.

Podobne artykuły

Record: United zapłaci 120 mln za Felixa?

Mateusz Motyka

Galtier: Nicolas Pepe odejdzie z Lille

adi87a

PSG liczy na sprowadzenie De Gei za darmo

adi87a