Image default
Klub

Mourinho po losowaniu Ligi Europy

628-390-mourinho-9

W poniedziałkowym losowaniu 1/16 Ligi Europy Manchester United trafił na francuskie Saint-Etienne, Jose Mourinho był zadowolony z wyników losowania, które odbyło się w Nyonie.

Czerwone Diabły będą gościć ósmą drużynę Ligue1 w pierwszym spotkaniu na Old Trafford 16 lutego, a na rewanż 22 lutego udadzą się do Francji.

Na szczęście wyjazd do Saint-Etienne będzie znacznie krótszy od dwóch wypraw podczas fazy grupowej na spotkania z Fenerbahce w Stambule i z Zorią w Odessie na Ukrainie.

Po losowaniu Jose Mourinho powiedział dla MUTV:

– To krótki lot, co jest jednym z największych plusów tego losowania, mieliśmy wcześniej wyjazdy do Stambułu i na Ukrainę, a luty to intensywny okres z wieloma meczami do rozegrania, dlatego to dobrze, że czekać nas będzie krótki lot.

– To francuski klub, który ma jakość. To klub z historią, mimo że przez wiele ostatnich lat nie zdobywali trofeów, to wielki klub z wielką tradycją. W drużynie tej grał Michel Platini, zanim odszedł do Włoch, grając doskonale w znakomitym zespole, który dominował we Francji w tamtym okresie, dlatego to historyczny klub. Bardzo ciekawą sprawą będzie też to, że dwaj bracia zagrają przeciwko sobie – powiedział Mourinho.

W dwumeczu z Saint-Etienne Paul Pogba zmierzy się ze swoim bratem Florentinem, obrońcą, który strzelił jednego gola w 13 meczach w tym sezonie. Mourinho żartował, że poprosi swój letni nabytek o radę, jak poradzić sobie z defensorem Saint-Etienne.

On zna swojego brata lepiej niż ktokolwiek, dlatego pod kątem indywidualnej analizy, może nam najlepiej doradzić w kwestii swojego brata. Musimy jednak iść tą samą drogą, tym samym procesem. Analitycy, którzy dla nas pracują wykonują ekstremalnie dobrą robotę – dodał Jose.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka