United wygrywa z Tottenhamem na Old Trafford!

Henrikh Mkhitaryan | vs. Tottenham

Manchester United pokonał Tottenham 1:0 po golu Henrikha Mkhitaryana. „Czerwone Diabły” tracą do klubu z Londynu tylko 3 punkty w tabeli Premier League.

W 2. minucie dobrą akcję przeprowadzili Mkhitaryan i Ibrahimovic. Ostatecznie strzał oddał Paul Pogba, jednak Francuz nie znalazł sposobu na Llorisa.

W 8. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Son, jednak futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki De Gei.

W 19. minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał Christian Eriksen.

Trzy minuty później po kombinacyjnej akcji United do dobrej pozycji strzeleckiej doszedł Mkhitaryan. Strzał Ormianina został zablokowany przez defensora gości.

W 27. minucie po krótkim wybiciu obrońcy Tottenhamu na strzał z dystansu zdecydował się Michael Carrick. Uderzenie Anglika nie zmierzało w światło bramki na skutek rykoszetu od jednego z obrońców.

W 29. minucie Henrikh Mkhitaryan otworzył wynik spotkania. Ander Herrera podał prostopadle, a Ormianin popisał się fantastycznym sprintem i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził United na prowadzenie.

W 34. minucie z prawej strony dośrodkował Antonio Valencia. Z piłką minął się Martial, ale za jego plecami czekał Zlatan. Szwed zdecydował się na dokładny strzał przy słupku, co nie było zaskoczeniem dla Llorisa.

Dwie minuty później z lewego skrzydła do środka zszedł Son. Koreańczyk uderzył bardzo mocno, jednak De Gea był w stanie sparować piłkę na rzut rożny.

W 54. minucie na strzał zdecydował się Eriksen, ale uderzył w sam środek, co nie mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

W 63. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paul Pogba. Peterda Francuza uderzyła w słupek, ale nie wpadła do siatki.

W 70. minucie kolejną interwencją po strzale Eriksena popisał się David De Gea.

W 79. minucie dobrze dośrodkował Pogba, ale złe przyjęcie Mkhitaryana uniemożliwiło zagrożenie bramce Llorisa.

MANCHESTER UNITED 1:0 TOTTENHAM

Mkhitaryan 29′

Manchester United: De Gea – Valencia, Rojo, Jones, Darmian – Carrick, Herrera (Fellaini 90+6′), Pogba, Martial (Rashford 72′), Mkhitaryan (Bailly 85′) – Ibrahimovic

Tottenham: Lloris – Walker, Alderweireld, Verthongen, Rose – Wanyama, Dembele (Winks 67′), Alli, Eriksen (Nkoudou 83′), Son (Sissoko 57′) – Kane