Image default
Wypowiedzi

Ferdinand: Mecz z Tottenhamem może być przełomowy

628-390-ferdinand

Rio Ferdinand w wywiadzie udzielonym „ESPN FC” powiedział, że Manchester United pokaże na co go stać w niedzielnym starciu z Tottenhamem oraz że jeśli drużyna „poczuje krew” to ruszy w pościg za czołówką.

Drużyna Jose Mourinho jest aktualnie na 6 miejscu w tabeli i traci 6 punktów do Tottenhamu, a 9 do czwartego miejsca. Legenda Manchesteru United jednak przekonuje:

– Mecz z Tottenhamem to dla Czerwonych Diabłów wielka szansa i okazja by wreszcie zacząć gonić zespoły z top 4. Oba zespoły czują w tym meczu dodatkową presję ponieważ jest to w pewnym sensie mecz, który określi cele obu drużyn w tym sezonie.

– To będzie spotkanie o być albo nie być dla United. Jeśli polegną to strata do czwartego miejsca wzrośnie do 12 punktów. Ekipa Jose Mourinho nie może sobie pozwolić na porażkę w tym meczu.

– Jeśli uda się pokonać „Koguty” i to w sposób wyraźny to drużyny z czołówki wyciągną wnioski „Okej, pokonali bardzo dobry zespół, który na dodatek przegrywa najmniej spotkań w tym sezonie Premier League”.

– Myślę, że wśród zawodników United jest paru, którzy mają doświadczenie i są mentalnie przygotowani na taki pościg. Jeśli „poczują krew” to zaczną pościg. Zwłaszcza z Jose Mourinho za sterami, który nie raz pokazał w przeszłości, że jego zespoły są charakterne i zdolne do takich rzeczy.

– Nie uważam, że na pewno wygrają ligę. Ale miejsce dające awans do Ligi Mistrzów? Na to zdecydowanie stać tę drużynę – kończy Ferdinand.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka