Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Zasługujemy na wyższą lokatę

Rui Faria | Jose Mourinho

Jose Mourinho przekonuje, że pozycja United w tabeli ligowej jest „niesprawiedliwa”. Dodaje też, że jego drużyna w niczym nie ustępuje ekipom z czołówki.

Czerwone Diabły tracą do liderującej Chelsea 13 punktów i 9 do lokalnego rywala, Manchesteru City, który zajmuje 4 lokatę. United mają za sobą serię 5 zremisowanych meczów z rzędu, ale Portugalski trener jest przekonany, że jego drużyna zasługuje na więcej punktów.

W najbliższej kolejce na Old Trafford przyjedzie Tottenham, jednak Mourinho przekonuje, że nie czuje presji związanej z tym meczem. Twierdzi, że zwycięstwa w końcu przyjdą i mimo wszystko cieszy go postawa całej drużyny w ostatnich spotkaniach.

– To niesprawiedliwe. Zasługujemy na więcej punktów. Patrząc na tabelę można stwierdzić, że drużyny, które mają ich więcej niż my są lepsze, ale to nieprawda – powiedział The Special One w wywiadzie dla „Sky Sports News ”

– Zremisowaliśmy wiele spotkań, które powinniśmy wygrać. Gdyby zamienić te remisy na należące się nam zwycięstwa, strata do lidera byłaby znikoma. Jednym sposobem by zacząć gonić czołówkę jest ciężka praca.

– Jestem bardzo zadowolony z ewolucji mojego zespołu. Jestem dumny z różnicy między zespołem jaki tu zastałem, a tym jaki gra teraz, więc powtarzam – gramy bardzo dobrze, więc nie ma żadnej frustracji, za to jest nadzieja.

Mourinho mówi, że jest „całkowicie pewny” tego, że jego zespół zacznie przekuwać remisy w zwycięstwa i że styl jaki prezentuje zacznie spełniać oczekiwania.

– Biorąc pod uwagę styl i organizację gry w moim zespole, wydaje mi się, że jesteśmy blisko tego, czego oczekuję od siebie i piłkarzy.

– Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki, to jestem przyzwyczajony do innych standardów, do innego stylu gry. Moje drużyny strzelają pierwsze bramkę i nie oddają inicjatywy przeciwnikowi, są bardzo wydajne i nie potrzebują wysokiego posiadania piłki do kreowania sytuacji strzeleckich. Jestem lekko zawiedziony, ponieważ widzę jak grają niektóre drużyny w Premier League. Nie mogą się z nami równać w kwestii jakości gry, a mimo to mają więcej punktów od nas.

Mourinho przekonuje, że zdaje sobie sprawę z tego, że kibice i działacze Manchesteru United oczekują od niego otwartej, ofensywnej gry i Portugalczyk jest zdeterminowany by tym oczekiwaniom sprostać. Zapytany o to, jakie aspekty gry jego podopiecznych zrobiły na nim najlepsze wrażenie odpowiedział:

– Dominacja, jakość, piękno futbolu. Nie jesteśmy zespołem, który broni się całe spotkanie i czeka na błąd przeciwnika. Wiem jak budować wielkie drużyny, robiłem to już w przeszłości. Zaczęliśmy bardzo pragmatycznie. Nie tego kibice United oczekują, tak samo ja. Chcemy grać ofensywnie i tego będziemy się trzymać.

– Prowadziłem już drużyny, które miały złe wyniki, wiem jak to jest – ciężko. Nie jesteś pewny czego chcesz, masz wątpliwości, mnóstwo znaków zapytania. Zastanawiasz się co robisz źle i co zmienić, by gra i wyniki były lepsze.

– W United jest prościej, ponieważ nie mam żadnych wątpliwości. Gramy dobrze, organizacja naszej gry wygląda świetnie, zawodnicy są zadowoleni z naszego stylu, wierzą, że to co robią ma sens. Po prostu czekamy na lepszy moment, a ten na pewno nadejdzie – kończy Mourinho.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka