Image default
Wypowiedzi

Jose Mourinho ostrzega Wayne Rooneya

628-390-rooney-14

Menadżer Manchesteru United Jose Mourinho przyznał, że Wayne Rooney musi zacząć zdobywać więcej bramek dla swojego zespołu jeśli chce utrzymać miejsce w pierwszej jedenastce.

Kapitan reprezentacji Anglii oraz Manchesteru United Wayne Rooney wciąż nie może liczyć na pewne miejsce w pierwszej jedenastce zespołu. Według informacji Manchester Evening News 31-letni Anglik otrzymał ostrzeżenie od Jose Mourinho, który jest niezadowolony z skuteczności jaką prezentuje Rooney.

– W moim zespole jest napastnikiem. Rola jaką odgrywa w reprezentacji jest dla mnie bez znaczenia. Jeśli uznają, że powinien zagrać na prawej obronie to niech tak zagra –przyznaje Jose Mourinho.

– Jego rolą w United jest gra jako nominalna 9 lub 10. Może się również zdarzyć, że będzie schodził do boku. Jednak wciąż oczekuje od niego zdobywania bramek.

– Zdobył w tym sezonie już kilka bramek jednak od graczy ofensywnych oczekuje się zdecydowanie więcej.

– Musimy więcej zdobywać goli i oczekuję tego od wszystkich graczy ofensywnych w zespole. Wyjątkiem może być jedynie Zlatan, który zdobywa więcej bramek od innych jednak to normalne ze względu na jego rolę.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka