Image default
Mecze

Mourinho po wygranej z Zorią

628-390-mourinho-15

Jose Mourinho był zadowolony z wygranej Manchesteru United z Zorią Ługańsk, które dało jego drużynie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Portugalczyk docenił też klasę trenera i piłkarzy ukraińskiej drużyny.

Graliśmy dziś dobrze. Gdy gra się brzydko i osiąga złe wyniki, zabija to pewność siebie i jest bardzo trudne by sobie z tym poradzić, jeśli jednak gra się dobrze, pozostaje mieć nadzieję, że wyniki przyjdą. Rzeczywistość jest taka, że nikt nie był od nas lepszy w ostatnich tygodniach, mimo że nasze wyniki były rozczarowujące. Piłkarze mają to właśnie w głowach.

– Mieliśmy piłkę, mieliśmy kontrolę, rywale grali dobrze defensywnie, stwarzając przy tym kilka okazji z kontrataków i z rzutu wolnego, jednak to my dominowaliśmy i jeśli spojrzycie na liczby, byliśmy drużyną, która zasłużyła na wygraną. Muszę jednak dodać, że byli wystarczająco dobrzy, by sprawić nam dziś problemy.

– Boisko było dziś lepsze niż wczoraj i dało się na nim grać w piłkę, za co jesteśmy wdzięczni Chenomoretsowi i Zorii, że razem dołożyły wszelkich starań, by boisko do gry było jak najlepiej przygotowane. Przy tej zimnej pogodzie nie zrobi się cudów, ale jesteśmy wdzięczni, że dali nam możliwość rozegrania meczu.

– Szczerze to myślę, że ich trener jest bardzo dobry, ponieważ byli drużyną bardzo dobrze zorganizowaną, mimo że nie wygrali żadnego meczu. Grupa była bardzo trudna z trzema dobrymi drużynami, z którymi musieli rywalizować. Odrobiłem pracę domową i przeanalizowałem grę ich piłkarzy i jakość, rozumiem więc dlaczego są oni na 3 pozycji w lidze ukraińskiej. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów zagrają w Lidze Europy i będą mieli większe doświadczenie, liczę też na to, że następnym razem naprawdę zagrają u siebie, mimo że ten stadion jest też piękny – powiedział Mourinho.

Podobne artykuły

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka

Kadra na mecz z Manchesterem City

Mateusz Motyka